Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Windows aplikace (nejen) pro školství – 22. díl

Windows aplikace (nejen) pro školství – 22. díl

Obyvatelstvo Hodiny

Cena: Zdarma

Jednoduchá aplikace, která vám ukáže aktuální počet obyvatel na světě. Data jsou sbírána přímo od OSN a ukazují, nejen, jak roste počet obyvatel na zemi, ale je možné si vše rozdělit i dle jednotlivých kontinentů nebo dokonce zemí. Už víte, která země přispívá nejvíce k nárůstu počtu obyvatel na světě?

1 (1)

World Statistics.

Cena: Zdarma

Čísla jsou mocným zdrojem informací. Ale je potřeba je umět správně interpretovat. Díky této aplikaci se dozvíte plno zajímavých informací o světové populaci, o produkci CO2, o počtu zbývajících barelů ropy, zemního plynu, množství spotřebované vody a mnoho dalších zajímavých informací.

2

Sound Editor

Cena: Zdarma

Možná se vám někdy stalo, že jste na tabletu nahráli nějakou zvukovou poznámku či jste měli k dispozici zvukový soubor, který bylo potřeba před použitím upravit. Zvukové soubory je možné střihat, upravovat, vkládat část jednoho do druhého apod. Příjemným benefitem je pak možnost konverze mezi nejběžnějšími zvukovými formáty.

3

Money Lover – Správce výdajů

Cena: Zdarma, Premium verze 125 Kč

V dnešní době čím dál mladší děti hospodaří s nějakým množstvím financí. A stejně tak pracují i s tablety. Proč to nespojit dohromady a neukázat jim rovnou aplikaci, která jim umožní mít přehled o jejich útratách a výdajích. Snadněji tím pochopí hodnotu peněz, možná často budou i překvapeni zpětně díky podrobným reportům, jaké celkové částky utratily za různé výdaje apod.

4

Spending Tracker

Cena: Zdarma, Pro verze 109 Kč

Výhodou velkého množství aplikací ve Windows Store je možnost výběru. A je tomu tak i u aplikací na hlídání výdajů. I zde je možné zadávat vaše výdaje, generovat podrobné reporty na základě týdne, měsíce nebo celého roku, nastavovat opakované výdaje a vše podrobně exportovat do formátu PDF nebo CSV.

5

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 6.1.2016]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2015/12/windows-aplikace-nejen-pro-skolstvi-21.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek