Úvodní stránka / Produkty a řešení / Zpravodaj ITveSkole.cz

Zpravodaj ITveSkole.cz

Vážení příznivci moderních technologií ve školství,dovolte, abychom vám do nového roku popřáli mnoho kreativních nápadů, chuť se vzdělávat a inovovat výuku nejen na vaší škole, ale i prostřednictvím sdílení výstupů obohatit další školy napříč republikou.

V novém roce 2016 nás čeká mnoho příležitostí ve vzdělávání a zapojení škol do nových projektů financovaných z EU. Rádi bychom vás informovali o aktuálním dění v oblasti čerpání dotací:

1) Bezplatná pomoc s monitorovací zprávou u výzev č. 56 a č. 57

eu3K 31. 12. 2015 bylo potřeba dokončit aktivity spojené s plněním výstupů projektů. Příjemci dotací nyní mají necelé tři týdny na zpracování závěrečných monitorovacích zpráv, kdy bude nutné vykázat závazné výstupy a zhodnotit chod a realizaci projektu.
Školám nabízíme, stejně jako při projektu EU peníze školám, pomocnou ruku.
Více informací o naší bezplatné projektové podpoře i možnostech zajištění kompletní tvorby závěrečné monitorovací zprávy naleznete v článku na ITveSkole.cz.

2) OP VVV – „Měkké“ neinvestiční projekty

europe-413102_960_720V novém operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání se budete moci zapojit jak do menších šablonových tak i do větších individuálních projektů, které nad daným tématem budou propojovat větší množství škol. Šablonové projekty by měly být vyhlášeny v dubnu letošního roku.

Šablony ve výzvách budou z velké většiny naplňovat aktivity napříč celou Prioritní osou 3 OP Věda, výzkum a vzdělání.
Nejbližší individuální projekty by měly být vyhlášeny již 20. 1. 2016. Jaká témata budou podporována, se podrobně dozvíte v článku „Nové výzvy VVV“ na ITveskole.cz.

3) IROP „Tvrdé“ investiční projekty

wifi-149847_960_720Prostřednictvím Integrovaného regionální operačního programu můžete získat finance na projekty související s investicemi, ať už v podobě stavební úprav souvisejících s rozšířením kapacit, pořízení vybavení pro zajištění rozvoje žáků, komunikace v cizích jazycích, v oblasti technických a řemeslných oborů, přírodních věd, nebo velmi potřebné oblasti související se zajištěním vnitřní konektivity škol a připojení k internetu.

V první polovině roku 2016 budou vypsány výzvy:

1.) Výzva 58 – Infrastruktura základních škol – Alokace 705 mil Kč

2.) Výzva 45 – Infrastruktura středních a vyšších odborných škol – Alokace 547 mil Kč

Podporované aktivity – Stavební úpravy, pořízení vybavení pro zajištění rozvoje studentů, rozšiřování kapacit středních škol, podpora sociální inkluze, zajištění vnitřní konektivity škol a připojení k internetu, zájmové a neformální vzdělávání

3.) Výzva 49 – Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání – Alokace 211 mil Kč

Podporované aktivity – Stavební úpravy, pořízení vybavení pro zajištění rozvoje klíčových kompetencí formou zájmového a neformálního vzdělávání v oblastech komunikace v cizích jazycích, technických a řemeslných oborů, přírodních věd a ve schopnosti práce s digitálními technologiemi, zájmové a neformální vzdělávání

4.) Výzva 37 – Infrastruktura pro předškolní vzdělávání – Alokace 1049 mil.

5.)Výzva 62 – Regionální vzdělávání – Alokace 3148 mil Kč

Všechny výzvy pro vás sledujeme a na ITveSkole.cz vám budeme přinášet aktuální informace o zveřejněných výzvách včetně nabídky spolupráce při tvorbě projektového záměru, podání žádosti i následné realizace projektu.

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

Tým ITveSkole.cz o.p.s.

podporaeu@itveskole.cz