Úvodní stránka / Aktuálně / Setkání o MAP a KAP

Setkání o MAP a KAP

5Ve dnech 28. a 29. ledna 2016 proběhlo setkání zástupců krajů a členů realizačních týmů. Hlavním tématem byly Výzva 005 Místní akční plány rozvoje vzdělávání (dále MAP) a Výzva 002 Krajské akční plány rozvoje vzdělávání (dále KAP).

Tento seminář byl jedinečnou příležitostí setkat se se zástupci ostatních krajů, členy realizačních týmů a sdílet navzájem zkušenosti s tvorbou a realizací MAPů a KAPů.

Primárním cílem setkání bylo sdílení zkušeností a přehledné představení řešení pro jednotlivé oblasti, kterými se mohou MAPy a KAPy ubírat.

Na úvod si vzal slovo ředitel společnosti ITveSkole, o.p.s RNDr. Robert Gamba, který představil vizi setkání, výstupy již realizovaných projektů a reálný stav nejen ve školách.

20160128_103723

Během dopoledního bloku se řešila důležitost MAP a KAP pro další příležitosti ve školách a rozvoj partnerství. Velkou inspirací pro zúčastněné se staly hlavní body možné spolupráce s ITveSkole, o.p.s. v oblasti přípravy strategického rámce, budování znalostních kapacit a evaluace projektu. V odpoledním bloku byly velmi přínosné přednášky zástupců společnosti Microsoft, JSI, Lenovo a Cisco.

20160128_110856

Setkání pokračovalo v pátek, kdy hlavními tématy byly provázanost a koordinace KAP a MAP s vypsanými výzvami IROP a OP VVV. Na závěr si účastníci prakticky vyzkoušeli nástroj pro sdílení dokumentů SharePoint. Toto řešení pro inteligentní ukládání firemních dokumentů a práci s nimi lze ovládat pomocí počítače, tabletu i mobilního telefonu a každý si mohl vyzkoušet, na svém vlastním zařízení, vyplnění dotazníku, sdílení fotografií ze setkání a prezentace přednášejících.

20160128_153323

Setkání proběhlo ve velmi podnětné atmosféře a nezbývá než doufat, že v podobném duchu se ponesou i další semináře.

Materiály ze setkání si mohou účastníci stáhnout pomocí přihlašovacích údajů, které obdrželi během přednášek (email a heslo pro přihlášení do Office 365).

Ostatní zájemci o materiály mohou kontaktovat Ing. Kateřinu Sušickou, email: ksusicka@itveskole.cz, telefon: 608 958 123.