Úvodní stránka / Novinky a zajímavosti v IT / Velké lednové novinky v Office

Velké lednové novinky v Office

S příchodem nového roku přišlo i několik poměrně zásadních aktualizací a novinek v aplikacích Office a službě Office 365.

Office a podpora psaní

Čím dál více uživatelů využívá digitální technologie k vytváření poznámek, ale pro většinu z nás je pořád záznam pomocí napsání rukou a pera tím nejpřirozenějším. Ačkoliv podpora pro takovou aktivitu je dostupná již od verze Office 2007, nové technologie nám dávají nové možnosti.

 • například uživatele Office pro iPad a iPad pro mají možnost pomocí nové záložky Draw dělat ruční poznámky přímo do dokumentu.

12604759_1049521245098688_2174795024170706188_o

 • aplikace sady Office byly vylepšeny tak, že pokud používáte aktivní pero, není potřeba nejprve zapínat funkci pro psaní, ale aplikace sama pozná, že zrovna děláte poznámku

New-to-Office-365-in-Jan-2-1024x683

 • asi největší novinkou pro učitele je funkce automatického rozpoznávání nakresleného obrazce. Již není potřeba vkládat obrazce, ale stačí je nakreslit a aplikace sama pozná o co se jedná a vytvoří jejich dokonalou variantu.

New-to-Office-365-in-Jan-4-1024x768

 • větší možnosti spolupráce jsou nyní možné i napříč platformami. A tak nyní dostává možnost spolupráce v reálném čase PowerPoint Mobile a pracuje se na stejné funkcionalitě i pro Word a PowerPoint pro Android.
 • testování vývojových buildů nyní i na MacOS. Již nějakou dobu mají uživatelé Office na platformě Windows možnost testovat nové buildy Office v rámci programu Office Insider. A nyní tuto možnost dostávají i uživatelé Office na Macu. Více informací naleznete zde: https://products.office.com/en-us/office-insider

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. [cit. 2.2.2016]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2016/02/velke-lednove-novinky-v-office.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek