Úvodní stránka / Aktuálně / Tenkrát to byl jiný svět – Vývoj rané Země a vznik života

Tenkrát to byl jiný svět – Vývoj rané Země a vznik života

Ojedinělá možnost setkat se s astrofyzikem RNDr. Martinem Ferusem, Ph.D, spoluobjevitelem celosvětově uznávaného objevu vzniku života na Zemi.

Přihlásit se na akci je možné přes přiložený formulář

Cílová skupina – učitelé 2. stupně ZŠ, SŠ

Datum: 1. 4. 2016 9:00 – 12:00 hodin,

Místo: Liberec, Dr. Milady Horákové 447/60

akreditace. – Č.j. MSMT – 36568/2015-1-878Jiný svět.png

Cílem akreditovaného vzdělávacího programu je poskytnout učitelům druhého stupně ZŠ a pedagogům SŠ rozšiřující znalosti v oblasti Člověk a příroda, konkrétně v chemii a fyzice vesmírných objektů. Velmi poutavý seminář, přednáška zaměřený na vznik Země dá účastníkům prostor pro zodpovězení hloubavých dotazů nejen k tomuto tématu. Poskytne pedagogům poznatky, které mohou podpořit zájem žáků o zkoumání jevů a zákonitostí, zamýšlení se nad průběhem a příčinami přírodních procesů, formulování otázek o probíhajících procesech, utváření si konkrétních představ o přírodninách a přírodních jevech.

Seminář též poskytne prostor pro diskuzi o nových poznatcích současné vědy a výzkumu.

Lektor: RNDr. Martin Ferus, Ph.D – V roce 2014 spoluobjevitel vzniku života na Zemi.

Mohli jste ho spatřit v pořadu Hydepark České televize, rozhovorech pro Český rozhlas, ve kterých popularizoval svou výzkumnou činnost. V tiskových médiích autorizoval články – Respekt, Lidové noviny, Hospodářské noviny či další tuzemská i zahraniční média.

Je mladým vědcem specializovaným na astrochemii, spektrometrii a molekulární dynamiku a spektroskopii nestabilních molekul, radikálů a iontů v plazmatu. Dosud se stal autorem 35 vědeckých prací citovaných Web of Science převážně v oboru základního výzkumu zaměřeného na astrochemii, chemickou evoluci biologických látek v raných stádiích vývoje Země, materiálovou chemii a chemickou dynamiku a fyziku plazmatu. Vědecké práce dosáhly 152 citací. Martin Ferus se aktivně podílí na řešení celé řady vědeckých projektů jako odborný pracovník či řešitel, popularizační činnosti, vedení a výuce studentů SŠ a VŠ, přednáší astrochemii a moderní spektroskopii a satelitní měření na PřF UK Praha.

Zároveň upozorňujeme na možnost přednášek pro žáky ZŠ a SŠ! K doptání na níže uvedených kontaktech.

Hodin. dotace: 4 hod.

Cena: 750,- Kč

Přihlášení: tel: 606 069 068, e-mail: jkovarova@itveskole.cz

Přihlásit se na akci je možné přes přiložený formulář

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.