Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Hodnocení testů – ZipGrade

Hodnocení testů – ZipGrade

mq1.jpgPředem hlásím, že testy typu ABC nemám moc ráda, ale sem tam se mohou hodit. Opravovat písemky je otrava vždycky, ale právě u testů s uzavřenými odpověďmi to může jít docela snadno – třeba aplikací ZipGrade. Ta funguje na iOS i Androidu. Prvních 100 scanů můžete zkusit zadarmo, pak rozhodnete, co dál a případně si ji koupíte.

Postup je úplně jednoduchý – na tabletu stáhnete aplikaci a zaregistrujete se. Na něm také založíte nový test, vyberete počet otázek a vyznačíte správné odpovědi (nebo je naskenujete z tabulky). Z webu si stáhnete a vytisknete tabulky na odpovědi pro žáky. Vlastní test si připravíte obvyklým způsobem. V hodině rozdáte papíry či promítáte. Žáci svou tabulkou odpovědí podepíší a vyznačují správné odpovědi. Ani nemusí být zvlášť pečliví, aplikace docela dobře ohodnotí i nedbale vyplněná pole.

To nejlepší přijde až při opravování. Pustíte aplikaci a tabulky jednoduše „skenujete“. Jakmile se na display objeví naskenované jméno žáka, tak je hotovo. Jde to opravdu velmi rychle!

Co získáte? Rychle a bezbolestně opravené testy s podrobnou statistikou. Výsledky jsou přístupné přes aplikaci na tabletu či mobilu, a také přes web https://www.zipgrade.com/.

zip1-1-150x150zip3-150x150zip4-150x150zip5-150x150zip6-150x150

ZipGrade má ještě bohatší možnosti – můžete třeba zakládat třídy a studenty, ale to má asi smysl až v placené verzi.

Takže vyzkoušejte a uvidíte! Třeba i testy budete mít rádi.

Zdroj: RNDr. RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela… [online]. [cit. 21.3.2016]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=2074

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek