Úvodní stránka / Aktuálně / Agrese a agresivita u dětí, prevence agresivity v MŠ a na 1. st. ZŠ

Agrese a agresivita u dětí, prevence agresivity v MŠ a na 1. st. ZŠ

Akreditovaný seminář pro učitele mateřských škol a 1. stupně základních škol, asistenti pedagoga,  vychovatelky v ZŠ

Přihlásit je možné se přes přiložený formulář

Termín: 17. 5. 2016, od 9.30 – 15.00 hodin Místo: Liberec, Dr. Milady Horákové 447/60

Akreditace č.j.: MSMT – 36568/2015-1-878Agresivita

Agresivní chování je, stejně jako ostatní lidské chování, naučené, osvojíme si je na základě zkušenosti. Člověk se stává agresivním proto, že se mu to vyplácí, že se naučil, že pomocí agrese se může zmocnit žádoucího předmětu nebo si vynutit od druhých, to na čem nám záleží. Agresivnímu jednání se tak učíme na základě zkušenosti, a to i zprostředkované, na základě toho, co se děje kolem nás. Kolem pěti let se jeho jazykové znalosti rychle rozvíjí a dítě začne používat slova místo toho, aby své problémy řešilo napadáním ostatních. Na druhou stranu je toto období, kdy se musíte neustále omlouvat rodičům ostatních dětí, náročné a vyčerpávající. Co s tím můžeme dělat?

Jaká výchovná strategie se vám při agresivitě dítěte vyplatí?

Prakticky zaměřený seminář naučí účastníky efektivní pedagogické komunikaci.

Výsledkem je pedagog, který se orientuje v pojmech, dokáže rozeznat stupeň agresivity a umí včas efektivně zasáhnout tak, aby agresivitu předcházel, či ji eliminoval.

Z obsahu:

• Předškolní věk a agresivita – základní pojmy, uvažování předškolních dětí při řešení problému.
  • Náměty, jak pomoci agresivním žákům, jak agresivitu eliminovat u dítěte, které je agresivní
  • Prevence agresivity v MŠ
  • Hry pro zvládání agrese u dětí

Podklady, které získají účastníci:

• Hry ke zvládání agrese u dětí
  • Inspirátor her ke zklidnění a uvolnění
  • Jak relaxovat ve škole?
  • Přehled doporučené literatury
  • 51 způsobů chvály
  • Přehled základních pojmů a výrazů

lektorka: Mgr. Alena Vlková, pedagog, speciální pedagog, muzikoterapeut. V praxi již 15 let. V současné době působí jako speciální pedagog a muzikoterapeut v Pedagogicko-psychologické poradně Hodonín. V poradně pracuje již 8 let a specializuje se na práci se třídními kolektivy (autorka několika projektů primární prevence v MŠ a ZŠ) a předškoláky (autorka a lektorka Edukačně stimulačního programu pro předškoláky). Od roku 2002 pracuje též jako lektor odborných kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Hodin. dotace: 6 hodin

Cena: 850,- Kč

Přihlášení: tel: 606 069 068, e-mail: jkovarova@itveskole.cz

Přihlásit je možné se přes přiložený formulář.

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

iTřída

• 17601028_s

Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• 16247901_s
    Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

• 3174196_m

Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

• 2825753_s

Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

ICT plán školy

• ICT

ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.

• Konference2
    Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.