Úvodní stránka / Aktuálně / Jak relaxovat s dětmi v MŠ a na 1. st. ZŠ

Jak relaxovat s dětmi v MŠ a na 1. st. ZŠ

Akreditovaný seminář pro učitele mateřských škol a 1. stupně základních škol, asistenty pedagoga, vychovatelky v ZŠ

Na akci se můžete přihlásit přes přiložený formulář

Termín: 26. 4. 2016, od 9.30 – 15.00 hodin Místo: Liberec, Dr. Milady Horákové 447/60

Akreditace č.j.: MSMT – 36568/2015-1-878Relaxace.png

Relaxační techniky můžeme s úspěchem uplatňovat i u dětí. Musí se na to ale trochu jinak, než je tomu u dospělých, protože normální zdravé dítě obvykle nevydrží čtvrt hodiny klidně ležet a soustředit se na pocity ve svém těle. Relaxace u dětí probíhá často tak, že ani jako relaxace nevypadá.

Relaxace pomůže dětem, které jsou úzkostné, neklidné, nesoustředěné, které trpí nočními můrami, vadami řeči, tiky a které somatizují – tedy převádějí psychickou zátěž na tělesné příznaky (typické je bolení bříška, pro které není jiné vysvětlení). Relaxační techniky můžete uplatňovat od dětí zhruba od tří let.

Cílem semináře je podat účastníkům informace o tom, proč je důležité s žáky relaxovat. Účastníků budou objasněny klíčové odborné termíny a specifikovány aktivity na rozvoj kognice a vysvětleny důležité momenty v rozvoji pozornosti u dětí předškolního a ml. školního věku. Budou prakticky demonstrovány konkrétní postupy, relaxační cvičení a hry, které si účastníci sami vyzkouší a s lektorem provedou metodický rozbor. Účastník si odnese:

• metodické listy pro učitele
  • pracovní listy pro děti
  • přehled doporučené literatury

lektorka: Mgr. Alena Vlková, pedagog, speciální pedagog, muzikoterapeut. V praxi již 15 let. V současné době

působí jako speciální pedagog a muzikoterapeut v Pedagogicko-psychologické poradně Hodonín. V poradně pracuje již 8 let a specializuje se na práci se třídními kolektivy (autorka několika projektů primární prevence v MŠ a ZŠ) a předškoláky (autorka a lektorka Edukačně stimulačního programu pro předškoláky). Od roku 2002 pracuje též jako lektor odborných kurzů dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Hodin. dotace: 6 hodin

Cena: 850,- Kč

Přihlášení: tel: 606 069 068, e-mail: jkovarova@itveskole.cz

Na akci se můžete přihlásit přes přiložený formulář

O Gamba Robert

Gamba Robert
Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor učitelství matematika-fyzika. Pracoval ve státní správě na pozici ředitele školského úřadu a vedoucího odboru školství krajského úřadu. Stál na počátku zavádění informačních technologií ve školství, dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje lidských zdrojů a celoživotnímu vzdělávání. Je autorem řady úspěšných projektů z této oblasti (RISA Liberec, TECHYes, Trojlístek, Triangl,...) a studií z oblasti školství. Mezi jeho oblíbené aktivity patří vzdělávání dospělých, kolo a běžky.

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.