Úvodní stránka / Aktuálně / Bezplatný přechod na Windows 10 – na co školy čekají?

Bezplatný přechod na Windows 10 – na co školy čekají?

Již to bude za chvíli rok, kdy Microsoft 29. července 2015 uvedl na trh operační systém Windows 10.

Velkou výhodou bylo a do 29. 7. 2016 stále ještě je, že pro všechny zákazníky s operačním systémem Windows 7 a Windows 8/8.1 je přechod na Windows 10 dostupný zcela zdarma.

Pro školy zapojené do multilicenčního programu EES a OVS-ES je k dispozici možnost získat verzi Education, která školám nabízí pokročilé funkce doposud dostupné jen v nejvyšší verzi Enterprise. Školy tedy mají jedinečnou možnost získat bezplatně Windows 10 a to i na počítače, kde doposud měly nainstalovány Windows 7 respektive 8 ve verzi Home. Získají tak vyjma nejnovějšího operačního systému vyšší míru zabezpečení a přístup k novým výukovým aplikacím.

WIN10

Zajímala nás otázka, kolik škol této možnosti využilo. Podívali jsme se prostřednictvím služby Google Analytics, jaký operační systém používají návštěvníci portálu DUMy.cz. Sledovali jsme období od 1. 4. 2016 do 30. 4. 2016. Celkem portál DUMy.cz v tomto období zaznamenal 106.972 návštěv a uživatelé prohlédli 487.363 materiálů.

Data týkající se operačního systému jsou následující:

operakverze os

Je tedy zřejmé, že benefit získat bezplatně Windows 10 Education využila necelá ¼ návštěvníků.

Vzhledem ke skutečnosti, že největší skupinu návštěvníků portálu tvoří pedagogové, kteří na portál přistupují ze školních počítačů a notebooků, pokládáme si otázku, proč ¾ pedagogů používá neaktuální verzi operačního systému. V tomto případě nejsou příčinou omezené finanční zdroje, které školy na moderní technologie mají. Windows 10 nabízí pedagogům, školám, ale především žákům neoddiskutovatelně řadu výhod. K tomu dle informací ze společnosti Microsoft budou Windows 10 na dlouhou dobu poslední verzí Windows, která bude průběžně aktualizovaná. Vyplatí se tedy na ně přejít. Proti tomu Windows 7 jsou od 13. 1. 2015 aktualizovány jen na kritické chyby a Windows XP nejsou aktualizovány vůbec.

Co získaly školy přechodem na Windows 10?

• Možnost mít nejnovější operační systém na všech počítačích ve škole
  • Zajištění i v budoucnu bezplatné průběžné aktualizace Windows 10
  • Vyladěnou školní image – vytvořenu na míru školám
  • Možnost řídit výuku v počítačové učebně
  • Rychlý start Windows 10 – snadný přístup k výukovým aplikacím
  • Bezplatné výukové aplikace jako je například OneNote Class
  • Vyšší míru zabezpečení a správy počítačů
  • Nižší náklady za správu a servis
  • A mnoho dalších výhod

Vysoký počet škol, které doposud na Windows 10 Education nepřešly, je dán s největší pravděpodobností tím, že není motivace měnit něco, co funguje. Funguje opravdu vše, jak má? Windows 10 Education vám umožní využít současné vybavení naplno a dopřát vám i vašim žákům to nejlepší, co je aktuálně k dispozici.

Jak vám můžeme pomoci s přechodem na Windows 10?

• Zajistíme reinstalaci přímo u vás ve škole, než odjedeme, bude vše fungovat jak má.
  • Instalace všech PC školy za jeden den – minimální ovlivnění chodu školy.
  • Vytvoříme vám instalační image na míru – součástí budou aplikace, které využíváte, nastavený přístup do IS typu Bakaláři, přidání PC do domény.
  • Otestujeme vám předem, že vámi oblíbený výukový software bude na Windows 10 fungovat.
  • Přidáme tipy na zajímavé bezplatné výukové aplikace vhodné pro Windows 10.
  • Zajistíme zaškolení a následnou podporu.
  • Jako bonus přidáme samoinstalační USB flash disk pro případnou obnovu Windows.

Možnost přejít na Windows 10 bezplatně končí 29. 7. 2016!

Kontaktujte nás, pomůžeme vám.

Email: obchod@boxed.cz

Telefon: 800 880 990

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.