Úvodní stránka / Aktuálně / Dotazníkové šetření pro Šablonové projekty

Dotazníkové šetření pro Šablonové projekty

Na konci roku 2015 byly základní a mateřské školy vyzvány k vyplnění dotazníkového šetření, které umožňuje vstup do šablonových projektů v letech 2015-2020. S vyhlášením Avíza pro první vlnu šablon 2016 se stalo toto téma opět aktuální.

Zapomněli jste dotazník na konci roku vyplnit? Přehlédli jste jej?

Nestihli jste ho v termínu odevzdat?

Původně jste se nechtěli šablon účastnit, ale nyní máte zájem o finance ze Šablon žádat?

Údaje, které jste vyplnili, nekorespondují s potřebami, které nyní chcete ze šablon 2016 podpořit?

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy znovu umožňuje vyplnit dotazník výzkumu potřeb škol v programovacím období 2015 – 2020 v rámci projektu MAP OP VVV. Otvírá se tak možnost školám, které se výzkumu původně nezúčastnily nebo odmítly účast, ale v současnosti změnily své stanovisko, a chtějí dotazník dodatečně vyplnit. Díky vyplnění dotazníkového šetření školy získají vstupní evaluační indikátor umožňující jim čerpání finančních prostředků pro školy z tzv. šablon OP VVV v letech 2015 – 2020.

Výzkum je možné vyplnit v době od 3. 5. do 23. 5. 2016.

Výzkumje poměrně časově náročný na zpracování. Doporučujeme dotazník vyplnit nejprve v offline verzi, které vám umožní prodiskutovat témata a potřeby se svým pedagogickým sborem. Docílíte tak zjištění převažujícího názoru, jakým směrem se má škola do budoucna ubírat.

Výsledky z offline dotazníku je nutné přepsat do online rozhraní https://sberdat.uiv.cz/login. Uživatelské jméno a heslo jsou shodné jako při sběru výkonových dat. Po vyplnění vám doporučujeme si online dotazník vytisknout a uložit k archivaci.

Nezapomínejte na soulad se šablonami. Jednou z podmínek vyhlášeného Avíza na šablony je soulad dotazníku s volbou šablon. Na závěr šablonového projektu budou školy hodnotit posun a změny, ke kterým díky projektu došlo.

Máte-li dotazy k dotazníkům, jejichž vyplnění je důležité pro budoucí čerpání prostředků ze „Šablonových projektů“, nebo dotazy související se šablonovými projekty, neváhejte se na nás obrátit.

Jsme vám k dispozici. Jsme tu pro vás.

Kontakt: Ing. Radka Juráková, projektová podpora, rjurakova@itveskole.cz, +420 606 071 371, +420 222 268 519

Přílohy ke stažení:

Dotazník pro MŠ

Dotazník pro ZŠ

Pokyny k vyplňování online dotazníku

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.