Úvodní stránka / Produkty a řešení / Bezpečná Wi-Fi ve škole je dnes nutnost

Bezpečná Wi-Fi ve škole je dnes nutnost

Místo realizace:

 Základní škola Hlučín, Hornická 7/1266; 748 01 Hlučín, http://www.zshornicka.cz

1

Základní škola s moderním přístupem zapojující do výuky interaktivní technologie, tabule, tablety a mobilní zařízení studentů.

Kontaktní osoba:

PaedDr. Ing. Pavel Rýgl, Ph.D., zástupce ředitele školy

Výchozí stav:

 • Zrekonstruovaná LAN infrastruktura školy. V každém pavilonu školy podružný rozvaděč.
 • V každé učebně jedna datová zásuvka LAN.
 • Učebny částečně pokryty pomocí jednoduchých Wi-fi routerů bez centrální zprávy.

Požadavky na dodávku ICT:

 • Pokrytí tří podlaží budovy školy inteligentní sofistifikovanou Wi-Fi s centrální správou.
 • Možnosti oddělení sítí pomocí VLAN, zabezpečení sítě pomocí contenfiltru a možnost ověřování uživatelů pomocí Radius Serveru.
 • Vytvoření dvou SSID – jedna pro učitele a druhá pro žáky.
 • Žákovská síť omezená rychlostí a časem (funkční jen o přestávkách).
 • Aktivní prvky dual band 5Ghz a 2,4Ghz napájené  pomocí standardu Poe.

Realizace:

2Na základě předem provedeného offline návrhu pokrytí Wi-Fi proběhla během dvou dní celá realizace třech poschodí budovy školy. Došlo k vybudování nových datových rozvodů pro aktivní prvky. Namontovali jsme dvanáct aktivních prvků profesionální řady Zyxel NWA5123-NI. V datových rozvaděčích přidali profesionální Poe Switche Zyxel GS1920-24-HP a GS1900-8HP a provedli konfiguraci VLAN .

Dále jsme nainstalovali HW Controler celé Wi-Fi sítě Zyxel NXC2500 a vytvořili konfiguraci politik a IP rozsahů Wi-Fi sítí a nastavení provozní doby žákovské sítě. Proběhlo zaškolení IT správce a otestování pokrytí prostor školy.

Stav po realizaci:

Ve třech poschodích slouží škole zabezpečená sofistifikovaná Wi-Fi s centrální správou a s možnosti rozšíření na další části školy. Wi-Fi je dimenzovaná na připojení všech žáků a pracovníků školy.

3

Škola má nyní nastaveny dvě oddělené Wi-Fi sítě pomocí VLAN, přičemž žákovská síť směřuje jen do internetu s omezenou rychlostí a je dostupná jen o přestávkách, přípravu na ověřování uživatelů pomocí Radius serveru a centrální správu celé infrastruktury Wi-Fi a uživatelů z jednoho místa. Škola je bez problémů připravena na zapojení tabletů a mobilních zařízení studentů do výuky.

4

V případě zájmu o realizaci ve vaší škole nebo dalších dotazů nás kontaktujte. Rádi vám pomůžeme s přípravou infrastruktury vaší školy, připravíme a zajistíme kompletní realizaci.

Kontakt:

Email: obchod@boxed.cz,

Telefon: 800 880 990

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek