Úvodní stránka / ICT a vše kolem / INSPIRACE: Slavné filmy trochu jinak

INSPIRACE: Slavné filmy trochu jinak

Se sedmáky jsme se vrhli na předělávky slavných filmů.

Na natočení celých jsme si netroufli, a tak jsme využili tvorbu upoutávek v iMovie. Jenom úplně lehounce jsme aplikaci společně osahali, aby se v ní orientovali a pak už pracovali ve skupinkách. V nich se rozhodli pro některý film a z připravených scénářů si vybrali ten nejvhodnější.

Když jsem přišla za týden na hodinu, tak už byly sražené stoly a na nich připravené Lego, kreslený Titanic či rybičky z modelíny. V tom měli úplně volnou ruku. Při natáčení různě experimentovali, za pochodu jsme řešili různé problémy a taky jsme za pochodu nacházeli další možnosti aplikace. A hlavně všichni zapáleně pracovali a hodně je to bavilo.

Určitě by šla udělat řada věcí ve filmech lépe, ale pro většinu to byla první podobná práce. Taky se na práci některých skupin podepsala absence a pak musely trochu práci „ošidit“ – prostě se celý scénáře nestihl a stříhal se kus filmu.

Ale příště už to bude lepší a  to už konečně uděláme ty upoutávky na knížky, jak jsem původně chtěla.

všechny filmy na https://tackk.com/7afilmuje

Psáno pro i-sen.cz

Zdroj: RNDr. RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole a okolním vesmíru [online]. [cit. 3.6.2016]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=2300