Úvodní stránka / Produkty a řešení / Výzva Šablony pro ZŠ a MŠ I. je v plném proudu

Výzva Šablony pro ZŠ a MŠ I. je v plném proudu

agent-18762_960_720Od konce června mohou školy podávat své projekty do Výzvy Šablony ZŠ a MŠ I. Podání projektové žádosti ve spolupráci s ITveSkole, o.p.s využilo již téměř 200 MŠ a ZŠ. Další školy se na nás každý den obracejí.

První žádosti byly podány začátkem července a srpna. Tyto školy mají své projekty schváleny k financování od 1. 9. 2016.

V rámci naší podpory jsme pro vás připravili pomůcku tzv. časovou osu projektu, kterou jsme představili účastníkům na Roadshow 2016 – „Šablony společně a efektivně“. Nyní si ji můžete zdarma stáhnout a využít pro vlastní plánování projektu.

1Časová osa ITveSkole.cz ke stažení ZDE

Využijte od nás i několik dalších praktických tipů, jak zvládnout dokumenty k vydání právního aktu a prvních kroků při realizaci projektu:

 • Při schválení žádosti k financování škola dokládá v systému IS KP2014+ dokumenty k právnímu aktu. Přílohy je nutné doložit do 5 pracovních dnů od zaslání depeše. Vzory jsou ke stažení v monitorovacím systému IS KP14+.

Seznam příloh dle typu žadatele:

 1. Školy zřízené obcí dokládají tyto dokumenty: čestné prohlášení o aktivní datové schránce, doklad o účtu zřizovatele (obce), čestné prohlášení -souhlas zřizovatele s realizací projektu OP VVV
 2. Soukromé školy dokládají tyto dokumenty: čestné prohlášení o aktivní datové schránce, prohlášení o propojenosti s ostatními poniky, doklad o bankovním účtu/podúčtu
 • Dále upozorňujeme na vydání vzorů příloh, které využijete při naplňování výstupů zvolených šablon. Veškeré přílohy naleznete na webu MŠMT
 • Zapojili jste do projektu personální šablony, nebo budete proplácet pedagogům realizaci šablon, jako jsou čtenářské kluby, doučování žáků apod.? Na pracovních smlouvách DPČ a DPP by nemělo chybět:
 1. Logolink OP VVV
 2. Informace o zapojení pedagoga do projektu. Doporučujeme uvést název projektu a registrační číslo projetu
 3. Název pozice, která se bude shodovat se šablonou, do které bude pedagog zapojen
 4. U dohod DPČ a DPP nesmí mít zaměstnanec stejnou pracovní náplň, jakou vykonává při své hlavní pracovní činnosti
 5. V projektech OP VVV může mít pedagog v součtu u jednoho zaměstnavatele (školy) maximální úvazek ve výši 1,2

Máte nejasnosti při podávání žádosti, přípravě dokumentů k právnímu aktu nebo při samotné realizaci projektu?

Máte zájem o kompletní pomoc s přípravou projektu, konzultaci volby šablon, přípravu žádosti, ale především pomoc v průběhu projektu s naplňováním výstupů a jejich vykazování? Potřebujete pomoc při sestavení bilance projektu, poradit co vše je možné z prostředků projektu financovat?

Zkušený tým ITveSkole.cz o.p.s. nabízí školám pomoc s přípravou i podáním projektové žádosti. V rámci naší bezplatné projektové podpory jsme pro vás připravili Kalkulačku šablon, Kalkulačku termínů šablon. Připravili jsme vzorové dokumenty a nápady pro realizaci šablonových aktivit.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte ITveSkole.cz, o.p.s. podporaeu@itveskole.cz, tel.: 222-268-519

Rádi Vám pomůžeme.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek