Úvodní stránka / Produkty a řešení / Aktuálně: Výzva Šablony pro ZŠ a MŠ I. je v plném proudu

Aktuálně: Výzva Šablony pro ZŠ a MŠ I. je v plném proudu

agent-18762_960_720Od konce června mohou školy podávat své projekty do Výzvy Šablony ZŠ a MŠ I. Podání projektové žádosti ve spolupráci s ITveSkole, o.p.s využilo již téměř 200 MŠ a ZŠ. Další školy se na nás každý den obracejí.

První žádosti byly podány začátkem července a srpna. Tyto školy mají své projekty schváleny k financování od 1. 9. 2016.

V rámci naší podpory jsme pro vás připravili pomůcku tzv. časovou osu projektu, kterou jsme představili účastníkům na Roadshow 2016 – „Šablony společně a efektivně“. Nyní si ji můžete zdarma stáhnout a využít pro vlastní plánování projektu.

1Časová osa ITveSkole.cz ke stažení ZDE

Využijte od nás i několik dalších praktických tipů, jak zvládnout dokumenty k vydání právního aktu a prvních kroků při realizaci projektu:

• Při schválení žádosti k financování škola dokládá v systému IS KP2014+ dokumenty k právnímu aktu. Přílohy je nutné doložit do 5 pracovních dnů od zaslání depeše. Vzory jsou ke stažení v monitorovacím systému IS KP14+.

Seznam příloh dle typu žadatele:

1. Školy zřízené obcí dokládají tyto dokumenty: čestné prohlášení o aktivní datové schránce, doklad o účtu zřizovatele (obce), čestné prohlášení -souhlas zřizovatele s realizací projektu OP VVV
  2. Soukromé školy dokládají tyto dokumenty: čestné prohlášení o aktivní datové schránce, prohlášení o propojenosti s ostatními poniky, doklad o bankovním účtu/podúčtu
  • Dále upozorňujeme na vydání vzorů příloh, které využijete při naplňování výstupů zvolených šablon. Veškeré přílohy naleznete na webu MŠMT
  • Zapojili jste do projektu personální šablony, nebo budete proplácet pedagogům realizaci šablon, jako jsou čtenářské kluby, doučování žáků apod.? Na pracovních smlouvách DPČ a DPP by nemělo chybět:
  1. Logolink OP VVV
  2. Informace o zapojení pedagoga do projektu. Doporučujeme uvést název projektu a registrační číslo projetu
  3. Název pozice, která se bude shodovat se šablonou, do které bude pedagog zapojen
  4. U dohod DPČ a DPP nesmí mít zaměstnanec stejnou pracovní náplň, jakou vykonává při své hlavní pracovní činnosti
  5. V projektech OP VVV může mít pedagog v součtu u jednoho zaměstnavatele (školy) maximální úvazek ve výši 1,2

Máte nejasnosti při podávání žádosti, přípravě dokumentů k právnímu aktu nebo při samotné realizaci projektu?

Máte zájem o kompletní pomoc s přípravou projektu, konzultaci volby šablon, přípravu žádosti, ale především pomoc v průběhu projektu s naplňováním výstupů a jejich vykazování? Potřebujete pomoc při sestavení bilance projektu, poradit co vše je možné z prostředků projektu financovat?

Zkušený tým ITveSkole.cz o.p.s. nabízí školám pomoc s přípravou i podáním projektové žádosti. V rámci naší bezplatné projektové podpory jsme pro vás připravili Kalkulačku šablon, Kalkulačku termínů šablon. Připravili jsme vzorové dokumenty a nápady pro realizaci šablonových aktivit.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte ITveSkole.cz, o.p.s. podporaeu@itveskole.cz, tel.: 222-268-519

Rádi Vám pomůžeme.

iTřída

• 17601028_s

Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• 16247901_s
    Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

• 3174196_m

Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

• 2825753_s

Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

ICT plán školy

• ICT

ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.

• Konference2
    Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.