Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vytvořit efektní film?

Jak vytvořit efektní film?

Aplikaci Windows Movie Maker, které byly součástí Windows XP a Windows Vista již v systému Windows 10 nenajdete. Tato aplikace prošla poměrně značným vývojem a stala se součástí balíčku Windows Essentials, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat. Mezi největší novinky patří zejména nové ovládání pomocí pásu karet, možnost tvorby videosnímků v HD rozlišení, přímé nahrávání na YouTube apod. Pokud tedy chcete vytvořit z fotek a filmů efektní videosnímek, aplikace Movie Maker je tím pravým pomocníkem. Abyste mohli Movie Maker používat, je nutné, aby váš počítač splňoval následující oficiální minimální požadavky, bez jejichž splnění nepůjde aplikaci spustit:

 • Operační systém:Windows 7 (32bitová nebo 64bitová verze), Windows 10 (32bitová nebo 64bitová verze) nebo Windows Server 2008 R2.
 • Procesor:1,6 GHz nebo rychlejší s podporou technologie SSE2. Technologii SSE2 podporují procesory Pentium 4 nebo novější a procesory AMD K8 nebo novější.
 • Paměť:1 GB paměti RAM nebo více
 • Rozlišení:nejméně 1024 × 576
 • Připojení k Internetu:Online služby vyžadují telefonické nebo vysokorychlostní připojení k Internetu (poskytované zvlášť; mohou být účtovány poplatky za místní nebo meziměstské hovory). Pro některé funkce je doporučováno vysokorychlostní připojení k Internetu.
 • Grafická karta:Program Windows Movie Maker vyžaduje grafickou kartu, která podporuje rozhraní DirectX 9.0c nebo novější a Shader Model 2 nebo novější. Software DirectX 9 ve Windows 7 získáte ve Windows Update

sony-movie-studio

Více tipů pro Windows 10 naleznete ZDE.

…………………………………………………………………………………………….

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve škole [online]. [cit. 1.11.2016]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2016/10/333-tipu-pro-windows-10-141-145.html

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek