Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vytvořit efektní film?

Jak vytvořit efektní film?

Aplikaci Windows Movie Maker, které byly součástí Windows XP a Windows Vista již v systému Windows 10 nenajdete. Tato aplikace prošla poměrně značným vývojem a stala se součástí balíčku Windows Essentials, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat. Mezi největší novinky patří zejména nové ovládání pomocí pásu karet, možnost tvorby videosnímků v HD rozlišení, přímé nahrávání na YouTube apod. Pokud tedy chcete vytvořit z fotek a filmů efektní videosnímek, aplikace Movie Maker je tím pravým pomocníkem. Abyste mohli Movie Maker používat, je nutné, aby váš počítač splňoval následující oficiální minimální požadavky, bez jejichž splnění nepůjde aplikaci spustit:

• Operační systém:Windows 7 (32bitová nebo 64bitová verze), Windows 10 (32bitová nebo 64bitová verze) nebo Windows Server 2008 R2.
  • Procesor:1,6 GHz nebo rychlejší s podporou technologie SSE2. Technologii SSE2 podporují procesory Pentium 4 nebo novější a procesory AMD K8 nebo novější.
  • Paměť:1 GB paměti RAM nebo více
  • Rozlišení:nejméně 1024 × 576
  • Připojení k Internetu:Online služby vyžadují telefonické nebo vysokorychlostní připojení k Internetu (poskytované zvlášť; mohou být účtovány poplatky za místní nebo meziměstské hovory). Pro některé funkce je doporučováno vysokorychlostní připojení k Internetu.
  • Grafická karta:Program Windows Movie Maker vyžaduje grafickou kartu, která podporuje rozhraní DirectX 9.0c nebo novější a Shader Model 2 nebo novější. Software DirectX 9 ve Windows 7 získáte ve Windows Update

sony-movie-studio

Více tipů pro Windows 10 naleznete ZDE.

…………………………………………………………………………………………….

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve škole [online]. [cit. 1.11.2016]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2016/10/333-tipu-pro-windows-10-141-145.html