Úvodní stránka / Aktuálně / Pozitivní aplikace

Pozitivní aplikace

Kreativita, smysl pro humor, pokora, schopnost odpouštět a vděčnost jsou silné stránky třináctileté Allison. Ze seznamu 24 pozitivních vlastností je na základě osobního dotazníku vybrala webová platforma Happify, kterou používají američtí osmáci ze školy v Cincinnati. Žáci většinou potvrzují, že výsledné silné stránky odpovídají jejich předchozím pocitům, popisuje server EdWeek.

Aplikaci používají i po odhalení svých předností – pomáhá jim přistupovat k učení i životu pozitivně. Nabízí hry, které „dávají naději“, např. když z létajících balónků na obrazovce musí vybrat ty, na nichž jsou napsaná pozitivní slova. Ty se žákům dostávají do slovní zásoby a pomáhají jim popisovat sami sebe. Navíc nejrůznější aktivity uvolňují stres a napětí, uživatelé je přirovnávají i k oblíbeným Angry Birds. Naladění na pozitivní myšlení vede děti k lepšímu zvládání obtížnějších látek. Dává jim víru, že komplikované úkoly zvládnou, a snaží se v nich obstát co nejlépe. Aplikace je přitom podle žáků snadná na ovládání a u každé aktivity jsou i odborné informace, proč a jak zrovna taková činnost pomáhá. (zdroj)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. SCIO [online]. [cit. 22.12.2016]. Dostupný na WWW: https://scio.cz/o-vzdelavani/nove-trendy-a-zajimavosti-ze-sveta-vzdelavani/pozitivni-aplikace.asp

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek