Úvodní stránka / Aktuálně / Pozitivní aplikace

Pozitivní aplikace

Kreativita, smysl pro humor, pokora, schopnost odpouštět a vděčnost jsou silné stránky třináctileté Allison. Ze seznamu 24 pozitivních vlastností je na základě osobního dotazníku vybrala webová platforma Happify, kterou používají američtí osmáci ze školy v Cincinnati. Žáci většinou potvrzují, že výsledné silné stránky odpovídají jejich předchozím pocitům, popisuje server EdWeek.

Aplikaci používají i po odhalení svých předností – pomáhá jim přistupovat k učení i životu pozitivně. Nabízí hry, které „dávají naději“, např. když z létajících balónků na obrazovce musí vybrat ty, na nichž jsou napsaná pozitivní slova. Ty se žákům dostávají do slovní zásoby a pomáhají jim popisovat sami sebe. Navíc nejrůznější aktivity uvolňují stres a napětí, uživatelé je přirovnávají i k oblíbeným Angry Birds. Naladění na pozitivní myšlení vede děti k lepšímu zvládání obtížnějších látek. Dává jim víru, že komplikované úkoly zvládnou, a snaží se v nich obstát co nejlépe. Aplikace je přitom podle žáků snadná na ovládání a u každé aktivity jsou i odborné informace, proč a jak zrovna taková činnost pomáhá. (zdroj)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. SCIO [online]. [cit. 22.12.2016]. Dostupný na WWW: https://scio.cz/o-vzdelavani/nove-trendy-a-zajimavosti-ze-sveta-vzdelavani/pozitivni-aplikace.asp

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.