Úvodní stránka / Vzdělávání ITveSkole, o.p.s. / Vzdělávání v šablonách v Mostě již začalo, jak jste na tom u vás?

Vzdělávání v šablonách v Mostě již začalo, jak jste na tom u vás?

thumbnail_WP_20170113_09_01_43_ProV pořadí druhým seminářem z pěti plánovaných pokračoval 12. a 13. ledna v Mostě čtyřicetihodinový vzdělávací program Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ.

Seminář byl na rozdíl od prvního, který se věnoval osobnostnímu rozvoji učitelů, zaměřen tentokrát na sociální rozvoj pedagogů, konkrétně na prezentační dovednosti učitelů. V rámci semináře se účastnice ze čtyř mateřských škol naučily znát základy rétoriky a prvky verbální a neverbální komunikace, v druhé části semináře, který byl výhradně věnován tréninku, si vyzkoušely nabyté teoretické poznatky používat při prezentaci s dospělými v praxi.

Obecně prospěšná společnost ITveSkole.cz tak realizuje vzdělávání, které mají v nejbližších letech za úkol absolvovat základní a mateřské školy z celé republiky v rámci projektů podaných do výzev č. 22 nebo č. 23 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony pro MŠ a ZŠ I. Pro potřeby vzdělávání má k dnešnímu dni v nabídce širokou škálu vzdělávání pro tento typ škol, která čítá více než 40 akreditovaných vzdělávacích programů z oblasti již zmiňovaného osobnostně sociálního rozvoje, dále pak z čtenářské, matematické gramotnosti, inkluze, cizích jazyků. Pokrývá tak potřeby škol vzdělávání pro tuto výzvu a svoji nabídku neustále rozšiřuje.

ItveSkole.cz vychází vstříc i organizačním požadavkům škol, protože vzdělávání v takovém rozsahu, který vyžaduje vyhlášená výzva, je velice obtížné zkoordinovat s provozem běžné mateřské nebo základní školy. Výuka je proto realizována v místě škol, vzdělávaný ušetří čas a prostředky nutné k dojezdu na seminář, a ve dvoudenních cyklech, aby se učitelky na seminářích mohly vystřídat.  Termíny jsou předem konzultovány s vedením škol, aby tak realizace projektu mohla optimálně proběhnout během dvou let vymezených pro realizaci projektů.

Další seminář, který se uskuteční v únoru, bude věnován opět oblasti sociálního rozvoje pedagogů a bude zaměřen na komunikační dovednosti účastníků.

Začínáte i u vás ve škole realizovat šablonový projekt?

Využijte pestrou nabídku školení přizpůsobenou na míru potřebám vaší školy.

ITveSkole.cz o.p.s. má pestrou nabídku akreditovaných školení, kvalitní tým lektorů s pozitivním inspirativním přístupem.

Vzdělávání zajistíme přímo u vás ve škole v čase a rozsahu přizpůsobenému vašim potřebám i možnostem.

Za tým ITveSkole.cz, o.p.s.

RNDr. Gamba Robert

Ředitel o.p.s.

(+420) 739 541 504

rgamba@itveskole.cz

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.