Úvodní stránka / ICT a vše kolem / První školy již získaly vybavení z prostředků šablon

První školy již získaly vybavení z prostředků šablon

thumbnail_IMG_0020 (3)Mateřské, základní i střední školy mohou získat prostředky z projektů tzv. „šablon“ nebo-li projektů zjednodušeného vykazování.  Zjednodušené je dokládání výstupů projektu.

U každé ze šablon je uvedeno, co je třeba doložit. Jde o pracovní smlouvu, doložení požadavků na kvalifikaci pracovníka, DVPP certifikát a podobně. Poskytovateli dotace se nedokládá částka, kterou škola na vytvoření výstupů vynaloží.

Co z toho pro vedení škol plyne? Při splnění povinných výstupů je plně v jejich kompetenci, jak s prostředky šablon naloží. Prostředky mohou použít na mzdy pracovníkovi podílející se na tvorbě výstupu, mohou zaplatit administrativní náklady spojené s realizací projektu, mohou si rovněž koupit vybavení a pomůcky, které využijí v rámci výuky.

Výše prostředků, které má škola k dispozici je daná, míra efektivity využití prostředků ale jednoznačně souvisí s volbou šablon. Mezi šablonami jsou nemalé rozdíly. Je třeba respektovat dotazníkové šetření MŠMT, cíle a specifika školy i aktuální potřeby a možnosti. Tým projektové podpory ITveSkole.cz již pomohl připravit a začít realizovat projekt v rámci nových šablon OP VVV více než 600 mateřským a základním školám. Školy mají k dispozici Časovou osa projektu a infolinku 222-268-519, kde je zkušený tým připraven pomoci.

Podívejme se na školy, které již s využitím projektové podpory ITveSkole.cz efektivně čerpají prostředky ze šablon a za část financí si zakoupily vybavení:

 Základní škola Pardubice – Spořilov, Kotkova 1287

Škola zvolila řešení 3Box a to z důvodu možnosti využití v rámci výuky, školní družiny i v rámci školou pořádaných akcích pro rodiče. Pedagogové školy ocenili:

 • Kvalitu obrazu interaktivního projektoru Epson
 • Mobilnost řešení
 • Multidotyk – možnost práce dvou žáků současně

Střední škola a Základní škola Beroun, příspěvková organizace

Škola zvolila řešení 3Box z důvodu vhodnosti pro práci se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Ve škole po dodání proběhlo školení pro pedagogy, kde pedagogové ocenili:

 • Množství předinstalovaných výukových aplikací
 • Možnost využít jako interaktivní podlahu, stůl i stěnu
 • Mobilnost řešení

 Mateřská škola Jažlovická

Škola zvolila řešení 3Box jako ideální výukovou pomůcku pro rozvoj klíčových kompetencí dětí. Přítomní pedagogové ocenili především:

 • Rychlost, kdy je vše připraveno k použití.
 • Množství výukových aplikací a výukových materiálů
 • Návaznost na DVPP v rámci šablon

Přidejte se i vy ke školám, které prostředky „šablon“ využili efektivně.

Máte zájem o spolupráci? Kontaktujte Boxed, s.r.o., skoly@boxed.cz, tel.: 800 880 990.

Rádi Vám pomůžeme.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek