Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vyčistit disk?

Jak vyčistit disk?

V případě, že máte v počítači neustále nedostatek místa, můžete provést několik kroků k nápravě. Pokud nebudeme počítat variantu nákupu většího disku, je možné ručně smazat nepotřebné a velké soubory, zejména filmy apod. Nebo je možné využít i vestavěný nástroj k vyčištění disku. Stačí klepnout pravým tlačítkem myši v Průzkumníkovi na disk/oddíl, vybrat příkaz Vlastnosti a následně klepnout na tlačítko Vyčištění disku.

Po spuštění nástroj začne analyzovat data na disku a spočítá, kolik místa může ušetřit. Doba trvání této analýzy je závislá na velikosti a rychlosti disku. Po jejím dokončení systém zobrazí skupiny dat a souborů, které je možné odstranit a kolik místa tím ušetříte. Mezi nejběžnější patří např. stažené soubory programů, dočasné soubory Internetu, soubory v Koši, miniatury obrázku apod.

Po kliknutí na danou kategorii se vám vždy zobrazí bližší popis toho, co se pod touto kategorií skrývá za data. V žádném případě však nepůjde o vaše osobní data v Dokumentech apod. Navíc s navrženým výběrem toho, co se má odstranit a co ne máte možnost dále pracovat a vybrané kategorie vypnout nebo zapnout.

232

Další tipy pro Windows 10 naleznete ZDE.

KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve škole [online]. [cit. 9.3.2017]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2017/03/333-tipu-pro-windows-10-231-235.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek