Úvodní stránka / Aktuálně / Pro VOŠ je z evropských fondů připraveno 250 milionů korun

Pro VOŠ je z evropských fondů připraveno 250 milionů korun

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání připravilo výzvu, ze které vyšší odborné školy mohou v termínu od 4. dubna do 31. srpna 2017 získat až 250 milionů korun. Podpořeny budou projekty z ekonomické, humanitní, technické, zdravotní a pedagogické oblasti.

Tato výzva je zaměřena na podporu vyššího odborného vzdělávání. V souladu s jednou z priorit Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání tak přispěje ke zlepšení kvality a efektivity vzdělávání a odborné přípravy. Přihlíží se přitom zejména k dlouhodobým potřebám absolventů a trhu práce.

Pro vyšší odborné školy jsme připravili vůbec první samostatnou výzvu. Podpořeny budou koncepční projekty, které se zaměřují například na tvorbu a využití otevřených digitálních zdrojů při výuce odborného cizího jazyka nebo odborných předmětů,“ uvedl Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů. Projekty se také soustředí na modernější metody hodnocení studentů, rozvoj dalšího vzdělávání na vyšších odborných školách, inovace odborné praxe a návrh koncepce vyššího odborného vzdělávání ve školském systému České republiky.

Podporované odborné oblasti projektů vyšších odborných škol

TZ OPVVV

Vyšší odborné školy mohou o dotaci žádat od 4. dubna do 31. srpna 2017.

Více informací naleznete na stránkách http://opvvv.msmt.cz v sekci Výzvy OP VVV.

5431

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. MŠMT [online]. [cit. 27.3.2017]. Dostupný na WWW: http://www.msmt.cz/strukturalni-fondy-1/pro-vos-je-z-evropskych-fondu-pripraveno-250-milionu-korun-3

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek