Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vytvořit virtuální počítač?

Jak vytvořit virtuální počítač?

image_thumb9Pokud si chcete vyzkoušet na vašem počítači instalaci jiného operačního systému, je pro tyto účely vhodná technologie virtualizace. Virtualizace je také využitelná, pokud chcete provádět v systému určité testování apod. bez rizika, že si poškodíte stávající instalaci systému. Ve firemním prostředí se používá zejména k virtualizaci serverů, kdy namísto více fyzických serverů se pořídí jeden výkonný a serverová řešení se na něm provozují virtuálně.

Nástrojů, které se v praxi pro virtualizaci používají, je několik. Mezi ty nejvýznamnější patří Hyper-V od Microsoftu, nástroje od společnosti Vmware či například VirtualBox od společnosti Oracle. A právě Hyper-V, která bylo až doposud pouze součástí serverových operačních systémů společnosti Microsoft, je v edici Windows 10 Pro a Enterprise součástí systému. Stačí si jej aktivovat v panelu Programy a funkce po klepnutí na položku Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

Více tipů pro Windows 10 naleznete ZDE.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve škole [online]. [cit. 12.6.2017]. Dostupný na WWW: http://www.klatovsky.cz/2017/06/333-tipu-pro-windows-10-296-300.html

iTřída

• 17601028_s

Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

GO8 - Vzděláváme pro budoucnost

• 16247901_s
    Přidejte se k nám na cestou výuky 1:1 za pomoci dotykových zařízení s operačním systémem Microsoft Windows 8.

• 3174196_m

Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

• 2825753_s

Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

ICT plán školy

• ICT

ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.

• Konference2
    Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.