Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vytisknout soubory do PDF formátu?

Jak vytisknout soubory do PDF formátu?

O formátu PDF už asi každý uživatel počítačů někdy slyšel. Jedná se o standardizovaný formát pro výměnu dat, mezi jehož základní vlastnosti patří bezproblémové čtení a naopak problémem jsou možnosti editace. Také tvorba dokumentu ve formátu PDF nemusí být věc úplně snadná, i když například Microsoft Office tuto funkci podporuje už od verze 2007.

Jenže co když budete chtít do PDF formátu převést soubor z jiné aplikace? Pak jste až doposud museli sáhnout po nějaké aplikaci třetích stran. To se s příchodem Windows 10 změnilo, protože součástí systému je i virtuální tiskárna Microsoft Print to PDF, která funguje tak, že cokoliv na tuto tiskárnu pošlete vytisknout, výstupem bude daný soubor ve formátu PDF. A je jedno, zda se jedná o tabulku, prezentaci, nákres, obrázek či cokoliv jiného.

Více tipů pro Windows 10 naleznete ZDE.

O technologiích (nejen) ve školách….: 333 tipů pro Windows 10 (331-333). O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. Dostupné z: http://www.klatovsky.cz/2017/07/333-tipu-pro-windows-10-331-333.html