Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak vytisknout soubory do PDF formátu?

Jak vytisknout soubory do PDF formátu?

O formátu PDF už asi každý uživatel počítačů někdy slyšel. Jedná se o standardizovaný formát pro výměnu dat, mezi jehož základní vlastnosti patří bezproblémové čtení a naopak problémem jsou možnosti editace. Také tvorba dokumentu ve formátu PDF nemusí být věc úplně snadná, i když například Microsoft Office tuto funkci podporuje už od verze 2007.

Jenže co když budete chtít do PDF formátu převést soubor z jiné aplikace? Pak jste až doposud museli sáhnout po nějaké aplikaci třetích stran. To se s příchodem Windows 10 změnilo, protože součástí systému je i virtuální tiskárna Microsoft Print to PDF, která funguje tak, že cokoliv na tuto tiskárnu pošlete vytisknout, výstupem bude daný soubor ve formátu PDF. A je jedno, zda se jedná o tabulku, prezentaci, nákres, obrázek či cokoliv jiného.

Více tipů pro Windows 10 naleznete ZDE.

O technologiích (nejen) ve školách….: 333 tipů pro Windows 10 (331-333). O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. Dostupné z: http://www.klatovsky.cz/2017/07/333-tipu-pro-windows-10-331-333.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek