Úvodní stránka / Aktuálně / Kontroly na místě v rámci projektu „Šablony pro MŠ a ZŠ I“

Kontroly na místě v rámci projektu „Šablony pro MŠ a ZŠ I“

Dovolujeme si zveřejnit velmi zajímavý článek MAS Hradecký venkov s informacemi o kontrole šablon přímo ve škole.

Praktické zkušenosti z kontroly na místě:

Kontrola se ohlásila cca 4 dny dopředu.

Vše proběhlo dle našeho očekávání, kontrola chtěla vidět originály výstupů (docházky, reporty, aj. – i když škola ještě nepodala ani jednu ZoR), chtěla vidět alespoň náznak porfolia pedagogů, karty účastníků (kteří už byli na nějakém školení), také kritéria pro identifikaci žáků ohrožených školním neúspěchem a identifikaci těchto žáků na základě kritérií, velmi se zajímala o publicitu!

Kontrola si vyžádala vnitřní dokumenty.

Jednalo se o tyto 3 dokumenty:

Skartační a archivační řád – kontrola v něm chtěla najít, jak je ošetřena a nastavena skartace a archivace projektu šablony (stačil dodatek s papouškováním příručky pro příjemce – kapitola Skartace a archivace),

Organizační řád – to chce kontrola v případě, že má škola personální šablonu – kontrola v něm chce najít, jak je zaměstnanec v hiearchii (komu je podřízen, komu je nadřízen, jak a že vůbec je zapojen do organizace školy,…),

Vnitřní platový předpis – opět provazba na personální šablonu.

Další informace naleznete ZDE.

Zdroj: HORNÍKOVÁ, Iva. Informace ke kontrolám šablon [online]. [cit. 11.9.2017]. Dostupný na WWW: http://www.mashradeckyvenkov.cz/view.php?nazevclanku=informace-ke-kontrolam-sablon&cisloclanku=2017060001&rstema=35&stromhlmenu=35

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.