Úvodní stránka / Aktuálně / Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči…..

Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči…..

Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči komplikuje dětem vzdělávání. Rodiče vnímají školu jako službu a sebe jako zákazníky, jejichž spokojenost má naplnit. Došlo k přesunu důvěry ze strany pedagoga na dítě. Nejčastější konflikt avizují učitelky z MŠ. Negativní dopad na děti, které se ocitají v pozici předmětu sporu. Tolik v článku, který ukazuje zejména těžkou roli učitelů na iDNES.cz.

Na webu Rodiče vítáni byl nedávno zveřejněn článek, který dává rodičům tipy k tomu, aby dokázali lépe rozeznat školy, které respektují děti: koncepce školního řádu, pravidla ve třídách, možnost vyjádření názoru, otevřenost. O potřebě kontaktu s rodiči a jejich podílu na řešení problémů mluví v rozhovoru s Lucií Fialovou vítězka nultého ročníku Global Teacher Prize v ČR Jana Kopecká ze ZŠ Kunratice.

Nárůst nespokojenosti rodičů s veřejným školstvím byl jednou z klíčových otázek výše zmiňovaného Kulatého stolu SKAV a EDUin s politiky stran kandidujících do sněmovny ve volbách 2017 (HN).

Zdroj: Bude nekoncepčnost vzdělávací politiky pokračovat i po volbách? | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: http://www.eduin.cz/beduin/bude-nekoncepcnost-vzdelavaci-politiky-pokracovat-i-po-volbach/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek