Úvodní stránka / Aktuálně / Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči…..

Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči…..

Vzájemný nedostatek respektu mezi učiteli a rodiči komplikuje dětem vzdělávání. Rodiče vnímají školu jako službu a sebe jako zákazníky, jejichž spokojenost má naplnit. Došlo k přesunu důvěry ze strany pedagoga na dítě. Nejčastější konflikt avizují učitelky z MŠ. Negativní dopad na děti, které se ocitají v pozici předmětu sporu. Tolik v článku, který ukazuje zejména těžkou roli učitelů na iDNES.cz.

Na webu Rodiče vítáni byl nedávno zveřejněn článek, který dává rodičům tipy k tomu, aby dokázali lépe rozeznat školy, které respektují děti: koncepce školního řádu, pravidla ve třídách, možnost vyjádření názoru, otevřenost. O potřebě kontaktu s rodiči a jejich podílu na řešení problémů mluví v rozhovoru s Lucií Fialovou vítězka nultého ročníku Global Teacher Prize v ČR Jana Kopecká ze ZŠ Kunratice.

Nárůst nespokojenosti rodičů s veřejným školstvím byl jednou z klíčových otázek výše zmiňovaného Kulatého stolu SKAV a EDUin s politiky stran kandidujících do sněmovny ve volbách 2017 (HN).

Zdroj: Bude nekoncepčnost vzdělávací politiky pokračovat i po volbách? | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: http://www.eduin.cz/beduin/bude-nekoncepcnost-vzdelavaci-politiky-pokracovat-i-po-volbach/

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.