Úvodní stránka / Aktuálně / Mladí Švédi přišli s geniálním nápadem: dělají roboty z obyčejných brček

Mladí Švédi přišli s geniálním nápadem: dělají roboty z obyčejných brček

Děti ve Švédsku se učí programovat vlastní roboty, ale ne tak ledajaké. S chytrým nápadem vyrábět roboty z brček přišli sami předškoláci, mladí vynalézaví programátoři se nápadu chytli a vyvinuli start-up Quirkbot, jednoduchou stavebnici, která je zároveň moderní hračkou i pomůckou. Svůj koncept teď přijíždějí představit do Prahy.

Pro budoucí uplatnění na pracovním trhu bude schopnost pracovat s daty a ovládat běžný software nezbytností. Učitelé i experti si lámou hlavu, jak učit pokročilejší počítačové gramotnosti na školách a jak si mohou děti osvojit dovednosti, které budou v budoucnu zásadní pro budování kariéry nebo podnikání a nakonec i celou ekonomiku. Ve Švédsku vytvořili jako možnou učební pomůcku, jež by usnadňovala výuku technických oborů a mimo jiné podporovala dětskou kreativitu, systém spojnic, které se dají přes jednoduchou aplikaci na počítači naprogramovat v téměř dokonalé roboty. Nejzajímavější na celém systému je, že hračky jsou sestaveny z brček, které se mohou na spojovací články dle libosti přidat, takže výslední roboti jsou lehcí a vhodní i pro menší děti. Mohou díky tomu třeba skákat nebo i létat.

Koncept přijedou do Prahy představit jeho zakladatelé, Kristofer Hagbard a Erik Törnqvist. 7. listopadu připraví Velvyslanectví Švédska ve spolupráci s informačním centrem EDUin pro zájemce z řad učitelů, rodičů a pracovníků ve vzdělávání jednoduchou dílnu v prostoru EDUpoint na Staroměstském náměstí v Praze, 8. listopadu pak Kristofer s Erikem ukážou, jak na roboty přímo v jedné z vybraných škol.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: Mladí Švédi přišli s geniálním nápadem: dělají roboty z obyčejných brček | Otevřené vzdělávání. Otevřené vzdělávání [online]. Dostupné z: http://otevrenevzdelavani.cz/mladi-svedi-prisli-s-genialnim-napadem-delaji-roboty-z-obycejnych-brcek/

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.