Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Blízká setkání modrého zubu

Blízká setkání modrého zubu

Asi se vám určitě už někdy stalo, že jste potřebovali předat někomu, kdo sedí vedle Vás nějaký soubor. Jak na to? Flashka by použít šla, ale není už cool a nikdo ji nepoužívá :). Nahrávat to na cloudové úložiště a posílat odkaz? To by asi šlo, jen je to poměrně zdlouhavé a zbytečné. Poslat to přes Bluetooth? Ano, ale je potřeba zajistit podporu na obou zařízeních a kompatibilní software.

A s tím je konec. Nadšenci a testeři systému Windows 10 mohou již od buildu 17035 zkoušet novou funkci Near me, která přesně toto řeší a hlavně, vyřeší během pár vteřin. Jak na to?

1. Klikněte pravým tlačítkem na libovolný soubor a z kontextové nabídky vyberte příkaz Sdílet. Otevře se následující obrazovka, kterou z Fall Creators Update znáte, nicméně zde je nově rozšířená právě o funkci Near Me.

2. Vyberte v prostřední části okna počítač, na který chcete soubor poslat a ihned jste informováni o tom, že začíná sdílení a že se čeká na to, až druhá strana žádost přijme. To je poměrně pochopitelné, že nemůžete posílat soubory někomu na Plochu bez jeho svolení.

3. Druhé straně se pak zobrazí toto okno, ve kterém má uživatel možnost soubor uložit a otevřít, jenom uložit nebo poslání souboru odmítnout.

A nakonec možná to nejdůležitější, celá funkce jako taková se zapíná nebo vypíná v Oznamovacím centru.

Zdroj: O technologiích (nejen) ve školách….: Blízká setkání modrého zubu. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. Dostupné z: http://www.klatovsky.cz/2017/11/blizka-setkani-modreho-zubu.html

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.