Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Blízká setkání modrého zubu

Blízká setkání modrého zubu

Asi se vám určitě už někdy stalo, že jste potřebovali předat někomu, kdo sedí vedle Vás nějaký soubor. Jak na to? Flashka by použít šla, ale není už cool a nikdo ji nepoužívá :). Nahrávat to na cloudové úložiště a posílat odkaz? To by asi šlo, jen je to poměrně zdlouhavé a zbytečné. Poslat to přes Bluetooth? Ano, ale je potřeba zajistit podporu na obou zařízeních a kompatibilní software.

A s tím je konec. Nadšenci a testeři systému Windows 10 mohou již od buildu 17035 zkoušet novou funkci Near me, která přesně toto řeší a hlavně, vyřeší během pár vteřin. Jak na to?

1. Klikněte pravým tlačítkem na libovolný soubor a z kontextové nabídky vyberte příkaz Sdílet. Otevře se následující obrazovka, kterou z Fall Creators Update znáte, nicméně zde je nově rozšířená právě o funkci Near Me.

2. Vyberte v prostřední části okna počítač, na který chcete soubor poslat a ihned jste informováni o tom, že začíná sdílení a že se čeká na to, až druhá strana žádost přijme. To je poměrně pochopitelné, že nemůžete posílat soubory někomu na Plochu bez jeho svolení.

3. Druhé straně se pak zobrazí toto okno, ve kterém má uživatel možnost soubor uložit a otevřít, jenom uložit nebo poslání souboru odmítnout.

A nakonec možná to nejdůležitější, celá funkce jako taková se zapíná nebo vypíná v Oznamovacím centru.

Zdroj: O technologiích (nejen) ve školách….: Blízká setkání modrého zubu. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. Dostupné z: http://www.klatovsky.cz/2017/11/blizka-setkani-modreho-zubu.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek