Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Nakoupili jste počítače s Windows 10? Máte nárok na licenci Minecraft: Education Edition

Každá škola, která od 2. května 2017 do 31. ledna 2018 nakoupila nebo nakoupí počítače s Windows 10, má nárok na stejný počet licencí na Minecraft: Education Edition na jeden rok. Jak na to? Tady je podrobný návod.

Podmínky akce:

• Škola nebo instituce uvedená v rejstříku MŠMT
  • Zařízení s Windows 10 nakoupeno od 2. května 2017 do 31. ledna 2018
  • Žádost o licence uplatněna od 1. července 2017 do 17. března 2018
  • Administrátor služby Microsoft Store pro vzdělávání musí požádat o licence na Minecraft: Education Edition
  • Je vyžadován doklad o nákupu – faktura
Jak postupovat:
Celý proces získání licencí je složen z těchto základních kroků:
  • Na této stránce se přihlaste se svým administrátorským účtem Office 365, abyste se dostali do Microsoft Store pro vzdělávání. Pokud Microsoft Store vytvořený pro Vaši doménu Office 365 ještě nemáte, v krátkém průvodci si jej můžete vytvořit. Více informací o Microsoft Store pro školství naleznete také v tomto mém článku.
  • Automaticky budete přesměrování na příslušnou záložku v rámci Microsoft Store pro vzdělávání, v pravém horním rohu klepněte na Odeslat nákup zařízení. Vyplňte požadované údaje a projděte celým registračním procesem.

• Po úspěšném ověření uvidíte na stejné stránce již udělené licence na Minecraft: Education Edition, které můžete přiřazovat jednotlivým studentům a učitelům, jak na to se opět dozvíte v již zmiňovaném článku o Microsoft Store pro vzdělávání.

Zdroj: O technologiích (nejen) ve školách….: Nakoupili jste počítače s Windows 10? Máte nárok na licenci Minecraft: Education Edition. O technologiích (nejen) ve školách…. [online]. Dostupné z: http://www.klatovsky.cz/2017/11/nakoupili-jste-pocitace-s-windows-10.html

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.