Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé aplikace pro učitele – 5. díl

Zajímavé aplikace pro učitele – 5. díl

Rádi bychom Vám představili několik dalších zajímavých aplikací vhodných pro výuku.

NOVA LABS

NOVA Labs je bezplatná digitální platforma, která je zaměřena žáky a studenty a využívá interaktivních her k podpoře autentických vědeckých průzkumů. Od předpovědi slunečních bouří a budování systémů obnovitelné energie ke sledování pohybu mraků a návrhu molekul RNA mohou účastníci NOVA Labs provádět vyšetřování pomocí vizualizace, analýzy a sdílení stejných dat, které vědci používají.

Každá laboratoř je jedinečná a zaměřuje se na jinou oblast aktivního výzkumu. Všechny ilustrují klíčové koncepty s poutavými videi a vedou účastníky k odpovědím na vědecké otázky nebo návrhům řešení aktuálních problémů.

Na stránkách platformy jsou k dispozici následující laboratoře:

Evolution Lab

Co byste mohli mít společné s houbami, dinosaury nebo dokonce s bakteriemi? Více, než si myslíte. V této laboratoři vykreslíte evoluční vztahy, které spojují velkolepou řadu druhů. Prozkoumejte strom života a získejte přední řadu sedadel v největší show na Zemi. Tato show je evoluce.

Cybersecurity Lab

Vezměte počítačovou bezpečnost do svých rukou. V této laboratoři budete hájit společnost, která je cílem stále více sofistikovaných kybernetických útoků. Vaším úkolem je posílit vaší počítačovou obranu a potlačit útočníky tím, že dokončíte sérii výzev týkajících se počítačové bezpečnosti. Budete crackovat hesla, kód plavidla, a porazíte škodlivé hackery.

RNA virtual Lab

Nejlépe udržované tajemství přírody je molekula zázraku nazývaná RNA. Je centrem původu života, evoluce a celulárních strojů, které nás udržují naživu. V této laboratoři budete hrát roli molekulárního inženýra řešením skládaček RNA. Poté si vezměte své dovednosti do společnosti Eterna, kde můžete navrhnout RNA, které by mohly být jádrem budoucích záchranných terapií.

Cloud Lab

Pokrývají asi 70 procent zemského povrchu, mraky hrají klíčovou roli v blahu naší planety. Ale jak se tvoří, proč existuje tolik typů a jaké stopy nám mohou dát o počasí a klimatu, které přijdou? Vyzkoušejte si klasifikaci mraků a zkoumání role, kterou hrají v těžkých tropických bouřích.

Energy Lab

Pro něco, co používáme každý den, energie je docela záhadná koncepce. Tato laboratoř zkoumá, jaká energie je, jak může být přeměněna na užitečné formy a proč některé zdroje jsou nízké. V naší Výzkumné výzvě využijete vědecké údaje pro navrhování systémů obnovitelné energie pro města v USA – a soutěžit s ostatními, abyste zjistili, které návrhy mohou produkovat nejvíce energie.

Sun Lab

I přes zdánlivě stálou záři je Slunce centrem superhotové plazmy, která pravidelně produkuje silné světlice a bouře, které mohou na Zemi vyřadit napájecí a komunikační systémy. Tato laboratoř zkoumá, co dělá Slunce a poskytuje přístup ke stejným datům, obrazům a nástrojům, které vědci používají k předpovědi slunečních bouří.

Předchozí díl naleznete ZDE.

Zdroje:

17 Apps for Teachers in 2017 | aprillesher.com. aprillesher.com | Library ELA ELL Lesson Plans [online]. Dostupné z: http://aprillesher.com/17-apps-for-teachers-in-2017/

Home | NOVA Labs | PBS. PBS: Public Broadcasting Service [online]. Copyright © 2017 [cit. 04.12.2017]. Dostupné z: http://www.pbs.org/wgbh/nova/labs/

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek