Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Umožní kyberučení skokem vyrovnat rozdíly ve vzdělávání?

Umožní kyberučení skokem vyrovnat rozdíly ve vzdělávání?

Autor: Bořivoj Brdička

Zajímavou výzkumnou zprávu [1] nedávno zveřejnilo americké Center for Innovative Research in Cyberlearning. Toto Centrum je součástí známé výzkumné organizace SRI International. Zabývá se organizováním výzkumných projektů financovaných federální grantovou agenturou National Science Foundation (NSF), čili věnuje se primárně využití technologií v oborech STEM. Cyberlearning (kyberučení) je v pojetí Centra třeba vnímat jako výzkumnou oblast propojující vědecké poznatky pedagogiky s vývojem technologií.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Umožní kyberučení skokem vyrovnat rozdíly ve vzdělávání?. Metodický portál: Články [online]. 04. 12. 2017, [cit. 2017-12-05]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21615/UMOZNI-KYBERUCENI-SKOKEM-VYROVNAT-ROZDILY-VE-VZDELAVANI.html>. ISSN 1802-4785.

iTřída

• Původní český výukový systém iTřída ocení každý pedagog, který podporuje individuální výuku ve třídě i mimo ni.

ICT plán školy

• ICT plán je nutná součást rozvoje moderní školy. Přečtěte si rady a důležité informace pro jeho tvorbu nebo využijte jedinečný online nástroj.