Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé aplikace pro učitele – 6. díl

Zajímavé aplikace pro učitele – 6. díl

Rádi bychom Vám představili několik dalších zajímavých aplikací vhodných pro výuku.

Duolingo

Více než 50 milionů lidí po celém světě používá k učení jazyků Duolingo. Zábavné, hrám podobné lekce udržují motivaci studentů a jejich nadšení pro jazyk. A nejlepší na tom je, že (jak ukázaly studie Městské univerzity v New Yorku a dalších) to opravdu funguje!

Mnoho učitelů, a dokonce celých států po celém světě už vnímá Duolingo jako vynikajícího pomocníka pro kombinovanou výuku ve svých třídách. Lekce Duolinga poskytují každému studentovi individuální cvičení a zpětnou vazbu, čímž ho ideálně připraví na výuku ve třídě.

Nyní mohou učitelé sledovat všechny svoje studenty na jednom místě pomocí naší úplně nové třídnice.

Math vs Aliens

Google Play nabízí dvě zajímavé aplikace pro rozvoj matematických dovedností zábavnou a hravou formou. Obě aplikace děti vtahují do hravého počítání formou boje s vetřelci.

Pro menší děti (první až třetí třída ZŠ) si můžete aplikaci stáhnout ZDE.

Pro větší děti si můžete aplikaci stáhnout ZDE.

Předchozí díl naleznete ZDE.

Zdroje:

17 Apps for Teachers in 2017 | aprillesher.com. aprillesher.com | Library ELA ELL Lesson Plans [online]. Dostupné z: http://aprillesher.com/17-apps-for-teachers-in-2017/

Duolingo: Učte se angličtinu a další jazyky zdarma. Duolingo: Učte se angličtinu a další jazyky zdarma [online]. Dostupné z: https://cs.duolingo.com/

Math vs. Aliens – Aplikace pro Android ve službě Google Play. [online]. Copyright © 2018 Google [cit. 23.01.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Dufan3DHobby.MathvsAliens&hl=cs

 

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek