Úvodní stránka / Aktuálně / Dejme žákům více času na rozmyšlení odpovědi

Dejme žákům více času na rozmyšlení odpovědi

Autor: Markéta Popelářová

Zatímco se učitelé snaží vyplnit časovou dotaci svých hodin co nejefektivněji a předat žákům co nejvíce znalostí, faktem je, že pokud by svým studentům dopřáli více času na rozmyšlení odpovědi na položenou otázku, celý učící proces by se zlepšil.

Hned několik studií ze 70. let dokazuje, jaký efekt má toto delší čekání na odpověď dopad na učení. Například studie od Mary Budd Rowe (1972) a Roberta J. Stahla (1994) ukazují, že již čekací doba delší než tři sekundy má na učení zásadní dopad. Přitom však průměrná doba mezi učitelovou otázkou a studentovou odpovědí je jen 0,9 sekundy.

Celý článek naleznete ZDE.

——

Zdroj: Dejme žákům více času na rozmyšlení odpovědi – Perpetuum – magazín o vzdělávání. Perpetuum – novinky a trendy ve vzdělávání [online]. Copyright © Scio 2018 [cit. 31.01.2018]. Dostupné z: https://perpetuum.cz/2018/01/dejme-zakum-vice-casu-na-rozmysleni-odpovedi/