Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Nové prvky v Nearpodu

Nové prvky v Nearpodu

Nearpod je skvělý nástroj pro podporu frontálního vyučování. Nebo ještě lépe – slouží k odstranění hlavních nevýhod tohoto způsobu výuky. Dokáže do statické prezentace přidat interaktivní prvky, díky kterým získáte okamžitou zpětnou vazbu od žáků ve třídě.

Původní koncept Nearpodu spočíval v přípravě prezentace před vlastní výukou. Provedli jste import prezentace ve formátu PPT, doplnili do něj aktivity a teprve pak jste prezentaci spouštěli ve výuce. Nástroj Nearpod ale má i možnost přidat aktivitu přímo během výuky. Jedná se o tlačítko v pravém horním rohu, kdy můžete přidat zejména otevřenou otázku a volnou kresbu.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: Nové prvky v Nearpodu [online]. [cit. 8.2.2018]. Dostupný na WWW: http://ipadvetride.cz/nove-prvky-nearpodu/#more-2605

Technology Tools for Teachers: Nearpod for Elementary Classrooms. Technology Tools for Teachers [online]. Dostupné z: http://csdedtech.blogspot.cz/2013/12/nearpod-for-elementary-classrooms.html