Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Učitel ze staňkovské základky pomáhá kolegům z celé republiky používat technologie ve výuce

Učitel ze staňkovské základky pomáhá kolegům z celé republiky používat technologie ve výuce

Učitel hudební výchovy a informatiky Miloslav Khas ze ZŠ Staňkov je autor populárního učitelského blogu zaměřeného na podporu využívání moderních technologií. Protože učitelům chybí podpora, jak technologie do výuky zapojit, pořádá tuto sobotu na své základní škole s kolegy sdruženými v Google Educator Groups konferenci EDU Staňkov. Učitelé se na ní dozví o aplikacích pro hodnocení či sebehodnocení žáků, aplikacích pro výuku matematiky, nebo se naučí, k čemu lze využít napříč předměty minirobůtky Ozoboty. Celodenní konference je zdarma a lektory pracovních seminářů i řečníky budou nejzkušenější učitelé.

Důležité věci v oblasti podpory technologií se dnes nedějí jen ve velkých městech, ale i na školách v malých sídlech. Je to jedna z podstatných změn, které do vzdělávání přinesl internet a digitální technologie.  Učitel informatiky a hudební výchovy v třítisícovém Staňkově, autor populárního blogu a člen GEG Učte s námi se rozhodl, že s podobně naladěnými kolegy uspořádá pro ostatní učitele konferenci Edu Staňkov. Ta letos poběží již podruhé. “Inspirace a nápady z EDU Staňkov jsou zaměřené především na žáky, na jejich učení a přináší do škol nové postupy, včetně kritického myšlení a odpovědnosti za své vzdělání,” říká za organizátory Miloslav Khas.

Řadu inspirativních seminářů pořádá ZŠ Staňkov ve spolupráci GEG Učte s námi a GEG Brno. GEG znamená Google Educator Groups, kde spolupracují učitelé bez ohledu na využívané platformy jako jsou Android, Windows či iOs.  Ti nabídnou semináře pro učitele, knihovníky a další zájemce o vzdělávání. V nabídce si mohou účastníci vybrat z běžných témat týkajících se čtení, literatury, matematiky, ale i neobyčejného natáčení videí, práce s robůtky, cardboardy, Google Classroom apod. Je připraven i celodenní workshop, kde se účastníci s lektorem seznámí s tvorbou hesel na Wikipedii.

EDU Staňkov je i soutěžícím v ceně o inovace ve vzdělávání Eduina. “Staňkov leží v Plzeňském kraji a má necelých tři a půl tisíce obyvatel. Akce místní základky ukazuje, že skvělé učitele i tu nejlepší pedagogickou inspiraci najdeme i na perifériích republiky. Aktivity učitelů v GEGu jsou velkou inspirací a také nadějí, že se naše vzdělávání posune směrem k přítomnosti i budoucnosti,” doplňuje Tamara Kováčová z EDUin, kde vede projekt Otevřené vzdělávání.

Kontakty:

Miloslav Khas, učitel ZŠ Staňkov

Email: khas@zsstankov.cz

Tel.: 607 779 960

 

Ludmila Kovaříková, učitelka MŠ a ZŠ Vranovice

Email: kovarikova@skolavranovice.cz

Tel.: 519 433 939

 

Tamara Kováčová, EDUin, koordinátorka projektu Otevřené vzdělávání

Email: tamara.kovacova@eduin.cz

Tel.: 603 942 437

Zdroj: Učitel ze staňkovské základky pomáhá kolegům z celé republiky používat technologie ve výuce | Otevřené vzdělávání. Otevřené vzdělávání [online]. Dostupné z: http://otevrenevzdelavani.cz/ucitel-ze-stankovske-zakladky-pomaha-kolegum-z-cele-republiky-pouzivat-technologie-ve-vyuce/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek