Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Nearpod jako nástroj řízeného zápisu

Nearpod jako nástroj řízeného zápisu

Autor: David Lukáš

Seznámení s aplikací

Nearpod je multiplatformní aplikace, která umožňuje vést interaktivní výuku formou prezentace – lekce, obohacené o multimédia a aktivity žáka. Využití ve výuce může probíhat např. takto: Každý žák má svůj tablet, telefon, počítač připojený prostřednictvím internetu k lekci. Učitel následně řídí průběh i obsah výuky. Lekce může být doplněna o interaktivní prvky (kvíz, hlasování, tj. o formy ověření porozumění učivu), při nichž učitel dostává ihned zpětnou vazbu. Žák ji pak následně získá od vyučujícího po vyhodnocení odpovědí anebo po ukončení lekce z výsledkové listiny „Report“.

Nearpod je možné používat v rámci internetového prohlížeče i prostřednictvím mobilních aplikací. Lze ho nalézt v App Store, Windows Store i Google play. Rozhraní aplikace je primárně v angličtině, ale i v několika dalších světových jazycích. Pokud chce učitel aplikaci užívat, musí se zaregistrovat pomocí e-mailu, Facebooku či Google.

….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: LUKÁŠ, David. Nearpod jako nástroj řízeného zápisu. Metodický portál: Články [online]. 08. 03. 2018, [cit. 2018-03-09]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21701/NEARPOD-JAKO-NASTROJ-RIZENEHO-ZAPISU.html>. ISSN 1802-4785.