Úvodní stránka / Aktuálně / Co nového v Apple světě pro školy?

Co nového v Apple světě pro školy?

Autor: Mgr. Libor Klubal

Koncem března 2018 proběhla prezentace společnosti Apple, která byla zaměřena na segment školství. Kdo čte moje stránky ví, že tato oblast mě docela zajímá, tak se tedy společně podívejme, co nového (nebo „oprášeného“) se objevilo.

Asi hlavním očekáváním byl nový iPad pro školy. Nejedná se o nic nového, Apple měl vždy jeden z výrobků určený primárně pro školy a směřoval tam hlavně příznivější cenou. Myslím tím cenu příznivější z pohledu cenové politiky této společnosti. Takže nikdy se nebude jednat o nějaký cenový trhák, jen to zkrátka bude o trochu levnější než jejich ostatní produkty – a to na úkor výkonu. Letos mám ale pocit, že se to povedlo trochu víc. Nový iPad pro školy vychází z loňského modelu běžného iPadu, má velikost 9,7 palce, základní kapacitu 32GB, kameru se snímkováním 120fps (docela zajímavé pro záznam experimentů ve fyzice a chemii) a to vše na necelých 8700 Kč s daní. Navíc byla přidána podpora pro Apple Pencil – pero, se kterým můžete psát a opírat se rukou o displej.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KLUBAL, Libor. Moderní výuka [online]. [cit. 6.4.2018]. Dostupný na WWW: http://ipadvetride.cz/noveho-apple-svet-pro-skoly/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek