Úvodní stránka / Aktuálně / Co nového v Apple světě pro školy?

Co nového v Apple světě pro školy?

Autor: Mgr. Libor Klubal

Koncem března 2018 proběhla prezentace společnosti Apple, která byla zaměřena na segment školství. Kdo čte moje stránky ví, že tato oblast mě docela zajímá, tak se tedy společně podívejme, co nového (nebo „oprášeného“) se objevilo.

Asi hlavním očekáváním byl nový iPad pro školy. Nejedná se o nic nového, Apple měl vždy jeden z výrobků určený primárně pro školy a směřoval tam hlavně příznivější cenou. Myslím tím cenu příznivější z pohledu cenové politiky této společnosti. Takže nikdy se nebude jednat o nějaký cenový trhák, jen to zkrátka bude o trochu levnější než jejich ostatní produkty – a to na úkor výkonu. Letos mám ale pocit, že se to povedlo trochu víc. Nový iPad pro školy vychází z loňského modelu běžného iPadu, má velikost 9,7 palce, základní kapacitu 32GB, kameru se snímkováním 120fps (docela zajímavé pro záznam experimentů ve fyzice a chemii) a to vše na necelých 8700 Kč s daní. Navíc byla přidána podpora pro Apple Pencil – pero, se kterým můžete psát a opírat se rukou o displej.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KLUBAL, Libor. Moderní výuka [online]. [cit. 6.4.2018]. Dostupný na WWW: http://ipadvetride.cz/noveho-apple-svet-pro-skoly/