Úvodní stránka / Aktuálně / EU podpoří propojení formálního a neformálního vzdělávání a výchovu k demokratickému občanství

EU podpoří propojení formálního a neformálního vzdělávání a výchovu k demokratickému občanství

V rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání podpoří Evropská unie prostřednictvím výběrových řízení ministerstva školství projekty propojující vzdělávání ve školách a neformální vzdělávání, které jsou nejčastějšími úspěšnými žadateli o grant.

Druhou největší skupinou jsou projekty zaměřené na podporu občanství a demokracie. Mezi úspěšnými projekty výzvy Budování kapacit pro rozvoj škol II jsou například Post Bellum, věnující se rozvoji vzdělávání a výchovy prostřednictvím historických událostí 20. století, sociálně ekologické hnutí Nesehnutí, ale třeba také více komerčně pojatý projekt IQLANDIA v Liberci.

Dopad takto investovaných prostředků je těžko měřitelný, každopádně podpora propojování neformálního a formálního vzdělávání, stejně jako podpora výchovy a vzdělávání k demokratickému občanství, jsou identifikovány Auditem vzdělávacího systému v ČR jako jedny z nejdůležitějších oblastí dlouhodobého rozvoje.

Zdroj: Vliv rodiny na vzdělání a škrty v resortu školství kvůli zlevněnému jízdnému | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: http://www.eduin.cz/clanky/vliv-rodiny-na-vzdelani-a-skrty-v-resortu-skolstvi-kvuli-zlevnenemu-jizdnemu/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek