Úvodní stránka / Aktuálně / EU podpoří propojení formálního a neformálního vzdělávání a výchovu k demokratickému občanství

V rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání podpoří Evropská unie prostřednictvím výběrových řízení ministerstva školství projekty propojující vzdělávání ve školách a neformální vzdělávání, které jsou nejčastějšími úspěšnými žadateli o grant.

Druhou největší skupinou jsou projekty zaměřené na podporu občanství a demokracie. Mezi úspěšnými projekty výzvy Budování kapacit pro rozvoj škol II jsou například Post Bellum, věnující se rozvoji vzdělávání a výchovy prostřednictvím historických událostí 20. století, sociálně ekologické hnutí Nesehnutí, ale třeba také více komerčně pojatý projekt IQLANDIA v Liberci.

Dopad takto investovaných prostředků je těžko měřitelný, každopádně podpora propojování neformálního a formálního vzdělávání, stejně jako podpora výchovy a vzdělávání k demokratickému občanství, jsou identifikovány Auditem vzdělávacího systému v ČR jako jedny z nejdůležitějších oblastí dlouhodobého rozvoje.

Zdroj: Vliv rodiny na vzdělání a škrty v resortu školství kvůli zlevněnému jízdnému | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: http://www.eduin.cz/clanky/vliv-rodiny-na-vzdelani-a-skrty-v-resortu-skolstvi-kvuli-zlevnenemu-jizdnemu/