Úvodní stránka / Aktuálně / I učitelé mají tendenci soudit a řídit se předsudky. Je potřeba, aby si jich byli vědomi.

I učitelé mají tendenci soudit a řídit se předsudky. Je potřeba, aby si jich byli vědomi.

Autor: Markéta Popelářová

Jak se na německých univerzitách přistupuje ke vzdělávání budoucích učitelů v oblasti multikulturality? Rozhovor s Amarachi Igboegwu, lektorkou na univerzitě v německém Heidelbergu.

Přicházím do třídy, ve které sedí jen šest studentů a vyučující. Všichni jsou zabraní do práce, analyzují texty, diskutují o nich a následně malují skeče na papírové flipcharty. Seminář zaměřený na přípravu budoucích učitelů zde vede Amarachi Igboegwu, Američanka nigerského původu, která momentálně působí jako lektorka na univerzitě v německém Heidelbergu. Její doktorandská práce se zabývá přípravou budoucích učitelů v oblasti heterogenních tříd a nevědomých předpojatostí (anglicky jako unconcious bias). Je možné kvalitně připravit učitele v oblasti multikulturního vzdělání a předsudků? ….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: učitelé mají tendenci soudit a řídit se předsudky. Je potřeba, aby si jich byli vědomi – Perpetuum – magazín o vzdělávání. Perpetuum – novinky a trendy ve vzdělávání [online]. Copyright © Scio 2018 [cit. 18.04.2018]. Dostupné z: https://perpetuum.cz/2018/04/i-ucitele-maji-tendenci-soudit-a-ridit-se-predsudky-je-potreba-aby-si-jich-byli-vedomi/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek