Úvodní stránka / Aktuálně / I učitelé mají tendenci soudit a řídit se předsudky. Je potřeba, aby si jich byli vědomi.

Autor: Markéta Popelářová

Jak se na německých univerzitách přistupuje ke vzdělávání budoucích učitelů v oblasti multikulturality? Rozhovor s Amarachi Igboegwu, lektorkou na univerzitě v německém Heidelbergu.

Přicházím do třídy, ve které sedí jen šest studentů a vyučující. Všichni jsou zabraní do práce, analyzují texty, diskutují o nich a následně malují skeče na papírové flipcharty. Seminář zaměřený na přípravu budoucích učitelů zde vede Amarachi Igboegwu, Američanka nigerského původu, která momentálně působí jako lektorka na univerzitě v německém Heidelbergu. Její doktorandská práce se zabývá přípravou budoucích učitelů v oblasti heterogenních tříd a nevědomých předpojatostí (anglicky jako unconcious bias). Je možné kvalitně připravit učitele v oblasti multikulturního vzdělání a předsudků? ….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: učitelé mají tendenci soudit a řídit se předsudky. Je potřeba, aby si jich byli vědomi – Perpetuum – magazín o vzdělávání. Perpetuum – novinky a trendy ve vzdělávání [online]. Copyright © Scio 2018 [cit. 18.04.2018]. Dostupné z: https://perpetuum.cz/2018/04/i-ucitele-maji-tendenci-soudit-a-ridit-se-predsudky-je-potreba-aby-si-jich-byli-vedomi/