Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak na Strategii digitálního vzdělávání?

Jak na Strategii digitálního vzdělávání?

Autor: Bořivoj Brdička

Již více než tři roky se naše školství, kromě dalších priorit, snaží jít s dobou též v oblasti digitálního vzdělávání. Vládou schválená Strategie (SDV) vytyčuje hned několik úkolů, jejichž realizace bude značně nesnadná. K těm nejdůležitějším patří:

 • úprava kurikulárních dokumentů tak, aby byly v souladu s nově formulovanými výukovými cíli integrujícími požadavky na kompetence pro 21. století;

 • zpřístupnění (otevření) digitálního online prostředí všem, kteří se vzdělávat chtějí;

 • zajištění potřebné kvalifikace učitelů.

 • Podstatná část úkolů této Strategie je realizována v rámci projektů OP VVV. …..

  Celý článek naleznete ZDE.

  Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Jak na Strategii digitálního vzdělávání?. Metodický portál: Články [online]. 30. 04. 2018, [cit. 2018-04-30]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21757/JAK-NA-STRATEGII-DIGITALNIHO-VZDELAVANI.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek