Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak na Strategii digitálního vzdělávání?

Jak na Strategii digitálního vzdělávání?

Autor: Bořivoj Brdička

Již více než tři roky se naše školství, kromě dalších priorit, snaží jít s dobou též v oblasti digitálního vzdělávání. Vládou schválená Strategie (SDV) vytyčuje hned několik úkolů, jejichž realizace bude značně nesnadná. K těm nejdůležitějším patří:

• úprava kurikulárních dokumentů tak, aby byly v souladu s nově formulovanými výukovými cíli integrujícími požadavky na kompetence pro 21. století;

• zpřístupnění (otevření) digitálního online prostředí všem, kteří se vzdělávat chtějí;

• zajištění potřebné kvalifikace učitelů.

• Podstatná část úkolů této Strategie je realizována v rámci projektů OP VVV. …..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: BRDIČKA, Bořivoj. Jak na Strategii digitálního vzdělávání?. Metodický portál: Články [online]. 30. 04. 2018, [cit. 2018-04-30]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/21757/JAK-NA-STRATEGII-DIGITALNIHO-VZDELAVANI.html>. ISSN 1802-4785.