Úvodní stránka / Aktuálně / Podpora programu Hodina pohybu navíc zamíří do 350 škol

Podpora programu Hodina pohybu navíc zamíří do 350 škol

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy podpoří program Hodina pohybu navíc 12 miliony  korun, které by měly směřovat do 350 škol. Dotaci získala Asociace školních sportovních klubů ČR, která bude tuto ověřenou metodiku nadále podporovat na školách. Dotace je částí projektu Školní sport 2018, který je součástí výzvy Podpora školního a univerzitního sportu. V rámci této výzvy se na sportování žáků a studentů celkem rozdělí více než 92 milionů korun.

Program Hodina pohybu navíc ověřoval v uplynulých dvou letech nové přístupy, jak budovat u dětí pozitivní a trvalý vztah k pohybu. Výsledky ukázaly, že díky novému přístupu žáci aktivněji vyhledávali pohyb i ve volném čase. O Hodinu pohybu navíc byl ve školních družinách velký zájem. Svědčí o tom statistiky vyplývající ze závěrečné zprávy, kterou si MŠMT nechalo vypracovat. Do pokusného ověřování se jen v prvním roce zapojilo 160 škol, 7 000 žáků a 290 trenérů i učitelů. V dalším roce se jejich počet přibližně zdvojnásobil na 343 škol, 15 000 žáků a 601 trenérů i učitelů. Zároveň se díky projektu začali o podporu sportovních a pohybových aktivit na školách zajímat více také ředitelé. Podle předběžného zájmu nyní dotaci využije asi 350 škol.

Pro rok 2018 se dále rozdělila podpora univerzitního sportu. Univerzitní sportovní kluby mohly žádat poprvé v programu Můj klub, který je určen pro mládež do 23 let. V první a druhé vlně rozdělení finančních prostředků v programu Můj klub získalo 7 vysokoškolských klubů podporu přesahující 1,6 milionů Kč. Celkově však MŠMT předpokládá v této oblasti rozdělit zhruba 8 milionů Kč.

Výzva na podporu školního a univerzitního sportu je určena výhradně pro spolky s celostátní působností v oblasti školního a univerzitního sportu. Výzva navazuje na Program IX z roku 2017. „V této výzvě podpoříme tři projekty, a to Školní sport 2018, Podpora sportovní a tělocvičné činnosti studentů a Podpora sportovně a technické činnosti žáků a studentů. Celkový výše podpory je 92 milionů a sto padesát tisíc korun,“ řekl k rozdělení financí náměstek sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

Výsledky Výzvy č. 1 Podpora školního a univerzitního sportu ZDE.

Zdroj: Podpora programu Hodina pohybu navíc zamíří do 350 škol, MŠMT ČR. MŠMT ČR [online]. Copyright ©2013 [cit. 09.05.2018]. Dostupné z: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/podpora-programu-hodina-pohybu-navic-zamiri-do-350-skol