Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Učíme děti programovat

Učíme děti programovat

KidsCodr je vzdělávací platforma, která nabízí kompletní osnovy zaměřené na výuku základních principů programování, tvorby algoritmů a návrhu her.

Platforma nabízí vzdělávací materiály, nástroje a know-how na výuku digitálních gramotností pro děti od 6 roků. Nejoblíbenějšími kurzy jsou Scratch Junior, Kodu, Minecraft, App Inventor a Scratch Starter.

V kurzech je možné se věnovat programování v různém prostředí. Malé děti si mohou programovat své vlastní interaktivní příběhy a hry. V tomto procesu se naučí řešit problémy, navrhovat vlastní projekty a kreativně se vyjádřit pomocí počítače. Toto prostředí je volně dostupné a je určené pro mobilní a tabletová zařízení.

Odkaz na platformu: https://www.kidscodr.cz/

Zdroj: Učíme děti programovat | KidsCodr. Učíme děti programovat | KidsCodr [online]. Dostupné z: https://www.kidscodr.cz/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek