Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak se vyhnout frontě na úřadě, to za vás zařídí učitel vizualista…

Jak se vyhnout frontě na úřadě, to za vás zařídí učitel vizualista…

Jak se vyhnout frontě na úřadě, to za vás zařídí učitel vizualista. „Miluju otevřená data a touto vášní jsem nakazil i své studenty,“ říká.

Autor:

Běžný uživatel internetu si možná ještě ani nevšiml, že na webu Českého statistického úřadu najde v záložce Vydáváme rubriku Otevřená data. Ale i kdyby to našel a nějaký soubor si otevřel, nevyzná se v tom. A tady nastupuje vizualista: data veřejné správy vezme a zpracuje tak, aby byla názorná, a tím pádem veřejnosti užitečná. S učitelem informatiky na střední zemědělské škole v Klatovech Karlem Rejtharem jsme mluvili o jeho vášni, se kterou zpracovává volební výsledky nebo vývoj ceny másla do přehledných „vizualizací“. Nyní se se svými studenty pustil do dat městské samosprávy. Je to praktické, klatovští občané se díky tomu budou moci třeba vyhnout frontě na úřadu…

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: Jak se vyhnout frontě na úřadě, to za vás zařídí učitel vizualista. „Miluju otevřená data a touto vášní jsem nakazil i své studenty,“ říká – Rodiče vítáni. Rodiče vítáni – Magazín o všem podstatném ve vzdělávání [online]. Copyright © 2018 Rodiče vítáni [cit. 10.07.2018]. Dostupné z: http://www.rodicevitani.cz/trendy-ve-vzdelavani/digitalni-technologie/jak-se-vyhnout-fronte-na-urade-to-za-vas-zaridi-ucitel-vizualista-miluju-otevrena-data-a-touto-vasni-jsem-nakazil-i-sve-studenty-rika/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek