Úvodní stránka / Aktuálně / Mladí lidé jsou přehlcení a touží po zklidnění mysli…

Mladí lidé jsou přehlcení a touží po zklidnění mysli…

Autor: 

Mladí lidé jsou přehlcení a touží po zklidnění mysli. Jak jim v tom může pomoci rap a proč patří do škol?

Professor Cass, vlastním jménem Patrik Moravec, je ostravský rapper. Krom vlastní tvorby se rozhodl o rapu přednášet ve školách, pořídil si kvůli tomu dokonce pedagogické vzdělání. „Kolem každého rappera je komunita mladých lidí, kteří mu naslouchají. Rap má obrovský vliv na jejich názory a životní postoje. Rapové texty se dají rozebírat jako literatura, a zkusit si napsat vlastní je minimálně dobrá terapie,“ popisuje, proč podle něj patří rap do škol.

Jak Vás napadlo začít dělat přednášky o rapu?
Já sám rapuju od čtrnácti let. A v určitý moment na střední škole – studoval jsem uměleckou průmyslovku – jsem začal vnímat silnou analogii mezi rapem a jakýmkoli jiným uměleckým oborem. Říkal jsem si, jak je možné, že se o rapu nevyučuje a nejsou o něm nikde k nalezení žádné teoretické, česky psané poznatky. To mě motivovalo začít sepisovat vlastní poznámky, s cílem upozornit na to, jak obrovským a vlivným fenoménem rap je…..

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Zdroj: FIALOVÁ, Lucie. Rodiče vítáni [online]. [cit. 12.7.2018]. Dostupný na WWW: http://www.rodicevitani.cz/volny-cas/mimoskolni-vzdelavani/mladi-lide-jsou-prehlceni-a-touzi-po-zklidneni-mysli-jak-jim-v-tom-pomuze-rap-a-proc-patri-do-skol/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek