Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Co si myslí Jan Kršňák: Co vidí miliony dětí na Minecraftu? ….

Co si myslí Jan Kršňák: Co vidí miliony dětí na Minecraftu? ….

Co si myslí Jan Kršňák: Co vidí miliony dětí na Minecraftu? Dává jim moc, kterou v reálném světě nemají.

Děti jsou v naší společnosti poměrně bezmocnými bytostmi. Neustále slýchají, že něco nesmí, nedokáží nebo se to nedá. Hra Minecraft je úplný opak: může se v ní úplně všechno.

Děti si v ní mohou dělat, co chtějí a nikdo jim do toho nemluví. Samozřejmě i tady jsou pravidla a hranice, ale dá se s nimi hrát. Děti mohou létat nebo nechat vodu volně viset ve vzduchu. Setkávají se s divnými bytostmi, z nichž mohou těžit zvláštní materiály. Smí rozestavět hrad o tisíci věžích a když je čas jít spát, nemusí uklízet koberec plný poházených stavebních dílů. Den a noc se tu vystřídají za dvacet minut. Minecraft nikde nekončí. Když se dostanete do „Endu“ a zabijete místního draka, hra sice může skončit, ale také nemusí. Je na dítěti, jak se rozhodne. Minecraftt je hra žánru „openworld“ neboli svobodný svět.

Když se děti ocitnou v prostředí, kde se cítí dobře, učí se. Potřebují se toho naučit hodně a nemohou si dovolit ztrácet čas. V Minecraftu se cítí svobodně a bezpečně, i když na ně zrovna útočí stádo zombie. Vše tu závisí jen na nich, na jejich představivosti, pozornosti a kreativitě. A na času, který jim rodiče dají……

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: Jan Kršňák: Co vidí miliony dětí na Minecraftu? Dává jim moc, kterou v reálném světě nemají – Rodiče vítáni. Rodiče vítáni – Magazín o všem podstatném ve vzdělávání [online]. Copyright © 2018 Rodiče vítáni [cit. 13.07.2018]. Dostupné z: http://www.rodicevitani.cz/co-si-mysli/jan-krsnak-co-vidi-miliony-deti-na-minecraftu-dava-jim-moc-kterou-v-realnem-svete-nemaji/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek