Úvodní stránka / Aktuálně / Putovní výstava fotografií OP VVV

Putovní výstava fotografií OP VVV

Putovní výstavu fotografií OP VVV si můžete ode dneška prohlédnout v Plzni.

Po Praze a Českých Budějovicích se putovní výstava fotografií projektů podpořených z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) přesunula do Kopeckého sadů v Plzni.

Fotografie deseti projektů podpořených z OP VVV jsou od 18. května do 22. října 2018 postupně prezentovány v rámci venkovních expozic v Praze, Českých Budějovicích, Plzni, Brně a Ostravě.

Škála projektů, které získaly evropské dotace, je opravdu široká, protože OP VVV podporuje regionální školství, vysoké školy i výzkum a vývoj. Pro výstavu jsme vybrali projekty mateřských, základních a vysokých škol, které reprezentují všechny tyto oblasti. Pokud budete plzeňskými sady Kopeckého procházet, doufáme, že vás naše výstava zaujme,“ řekl Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů MŠMT.

Fotografie přibližují například, jak vypadá podpora předškolního vzdělávání, podpora žáků ohrožených školním neúspěchem nebo matematický a čtenářský klub. Další snímky zachycují vědecké projekty, které se zabývají obnovitelnými zdroji, patogeny, nanotechnologiemi nebo robotikou. Každou sadu fotografií zároveň doprovází text, který poskytuje základní informace o daném projektu.

Kde a kdy si výstavu ještě můžete prohlédnout
Plzeň, Kopeckého sady 19. 7. – 20. 8. 2018
Brno, Malinovského náměstí 21. 8. – 20. 9. 2018
Ostrava, Husovy sady 21. 9. – 22. 10. 2018