Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé vzdělávací aplikace – 1. díl

Zajímavé vzdělávací aplikace – 1. díl

Rádi bychom Vám představili několik zajímavých aplikací. V prvním díle se zaměříme na předškolní děti.

Veršované rozcvičky

(iPad)

Aplikace Veršované rozcvičky je určena pro děti od 3 do 5 let. Jedná se o kombinaci malých her, básniček a pohybových aktivit, které jsou vhodné zejména do kolektivů. Vzorem pro vytvoření aplikace byla stejnojmenná knížka od autorky Romany Suché. Veršované básničky obsahují na každé stránce malé puzzle, básničku a k tomu i nějakou pohybovou aktivitu. Vše je koncipováno pro malé děti, které si s aplikací posilují jak jemnou motoriku, tak paměť, výslovnost a vzájemný vztah s ostatními. Vše je navíc profesionálně nadabováno, takže aplikace dokonale poslouží i těm nejmenším.

Mluvídek

(iPad, iPhone, Android)

Mobilní aplikace Mluvídek naplňuje známé „Škola hrou“. Výuku totiž balí do hravé a zábavné formy, kdy se malí uživatelé nevědomky učí práci se slovy, slovní zásobu, paměť a mnoho dalšího. Mluvídek se skládá ze čtyř základních částí: Poslouchej, Kde jsou obrázky?, Jak to jde dál? a Pexeso. Poslouchej procvičuje a prohlubuje slovní zásobu a její schopnost využití při běžném životě. Celá sekce je samozřejmě založena na poslechu. Druhá část aplikace s názvem Kde jsou obrázky? se věnuje paměti a jejímu rozvíjení. Současně se snaží zlepšit pozornost dítěte a jeho motorickou stránku. Jak to jde dál? cílí na porozumění a po dítěti vyžaduje zapojení logického uvažování. Pexeso pak paradoxně primárně nerozvíjí paměť a schopnost orientace, ale zaměřuje se na slovní zásobu a audio rozpoznání slov.

„Tam a sem s myšákem!“

(Android)

Výuková aplikace pro děti (5-7 let) obsahující úkoly propojené příběhem s namluveným průvodcem.  Rozvíjí prostorové myšlení a matematické kompetence dětí, které jsou důležité úspěšné zvládání technických předmětů. Vhodná pro budoucí školní úspěch předškoláka v matematice či fyzice!

Výukové kartičky

(Android)

Ucelená řada výukových kartiček pro malé děti nabízí mnoho hodin zábavy. Pojmy byly pečlivě vybrány pod dohledem učitelů základních škol. Obrázky jsou krásné fotografie a vše je namluveno příjemným ženským hlasem.  Prvních šest lekcí je zcela zdarma.

Výuka hodin

(Windows)

Výukové hry pro děti 5-9 let. Hodiny pro děti. Výuka hodin – je výukový program od předního tvůrce vzdělávacího softwaru v ČR. Aplikace obsahuje 7 lekcí (úrovní). Každá lekce obsahuje výukovou část a hry. První tři lekce včetně her jsou zdarma.

Zdroje:

Programy a hry ke stažení zdarma – Mujsoubor.cz. Programy a hry ke stažení zdarma – Mujsoubor.cz [online]. Dostupné z: https://mujsoubor.cz/

Aplikace pro děti | Uceni-v-pohode.cz | Herně výukové aplikace pro děti | . Uceni-v-pohode.cz | Portál zaměřený pro rodiče předškoláků a školáků | [online]. Dostupné z: http://www.uceni-v-pohode.cz/category/aplikace-pro-deti/

Výukové kartičky – Apps on Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 23.07.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pmqsoftware.game.childrencards.cz

Your request appears to be from an automated process. Microsoft Corporation [online]. Dostupné z: https://www.microsoft.com/cs-cz/p/vyuka-hodin/9nblggh589c3?cid=msft_web_chart