Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé vzdělávací aplikace – 2. díl

Zajímavé vzdělávací aplikace – 2. díl

Rádi bychom Vám představili další zajímavé vzdělávací aplikace. V tomto díle se zaměříme na děti ve věku 5-9 let.

Matemág: Hadi

(Android)

Matemágova cvičebnice zaměřená na didaktické prostředí hadů vznikla, aby pomáhala s rozvojem myšlení u dětí. Vychází z principů Hejného metody výuky matematiky – jedním z klíčových prvků je radost z vlastního objevování, radost z řešení.

Prostředí poskytuje dětem vhled do základních aritmetických operací a číselných vztahů, zde zatím jen v oboru přirozených čísel. Hra děti připravuje především na práci s rovnicemi a neznámou. V neposlední řadě rozvíjí také kalkulativní dovednosti zábavnou formou, takže děti počítání nepociťují jako nudu. Úlohy připomínají hádanky, což v kombinaci s herním designem a interaktivním způsobem ovládání představuje skvělý způsob, jak rozvíjet své matematických schopnosti.

Matemág: Dobrodružné učení!

(iPad, iPhone)

Matemág je dabovaná příběhová hra ukazující matiku jako nástroj k překonávání překážek a naplňování představ. Děti se vydávají na cestu za čarodějem Matemágem, aby se naučily ovládat sílu představivosti – ‘matemagii’. Na své pouti řeší rozmanité matematicko-logické rébusy. Ty jim pomáhají s rozvojem matematických dovedností.

Logopedie 1 : procvičování výslovnosti

(Android)

Aplikace Logopedie je určena pro děti, které chodí na logopedii a učí se správnou výslovnost různých hlásek. Aplikace je vhodná k procvičení hlásek ve slovech a ve větách. Aby byla aplikace při procvičení účinná, je nutné, aby dítě umělo hlásku správně vyslovit. S prvotním nácvikem, neboli vyvozením hlásky musí nejdříve pomoci logoped. S touto aplikací bude logopedie pro vaše děti zábavná, motivující a dosáhnete určitě lepších výsledků.

Německá slovíčka

(Windows)

Naučte se přes 500 německých slovíček nenásilnou formou. Tato výuka je také velmi vhodná pro malé děti. Nejprve si vyberete kategorii slovíček. Program nabízí vždy šest obrázku a vysloví hledané slovo německy. Pokud správně zvolíte obrázek pro dané slovo, pak pokračujete ve výuce. Pokud slovo neuhádnete, pak se vám znovu zařadí do výuky. Když nevíte, tak vám napoví otazník česky. Každý výraz je namluven rodilým mluvčím v češtině i v němčině (včetně členu) a během výuky se zobrazuje německý text.

Předchozí 1. díl naleznete ZDE.

Zdroje:

Matemág: Hadi – Aplikace na Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 27.07.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.techsophia.mathtraining.snakes&hl=cs

Matemág: Dobrodružné učení! CZ v App Storu. [online]. Copyright © TechSophia s. r. o. [cit. 27.07.2018]. Dostupné z: https://itunes.apple.com/cz/app/matem%C3%A1g-dobrodru%C5%BEn%C3%A9-u%C4%8Den%C3%AD-cz/id1249328005?l=cs&mt=8

PMQ SOFTWARE – Apps on Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 30.07.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/dev?id=7842967378393202403

Your request appears to be from an automated process. Microsoft Corporation [online]. Dostupné z: https://www.microsoft.com/cs-cz/p/nemecka-slovicka-pmq/9nblggh1htfb#