Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé vzdělávací aplikace – 3. díl

Zajímavé vzdělávací aplikace – 3. díl

Rádi bychom Vám představili další zajímavé vzdělávací aplikace. V tomto díle se se zaměříme především na iOS aplikace určené malým dětem.

Malý záchranář

S aplikací Malý záchranář můžete svým dětem nabídnout 33 zábavných a především vzdělávacích her. Díky těmto hrám se vyučovaný osvojí určité vědomosti, jak se zachovat v nebezpečných situacích (dopravní situace, rizika venku, doma) a jak se vlastně mohou řešit problémy v životě. Aplikace nabízí hry v podobě tipovaček, hádanek, pexes, srovnávaček a mnoho dalšího. Pan Kroužek je maskot aplikace, který provede dítě různorodými úkoly. Dabér Pana Kroužka je oblíbený herec Martin Dejdar.

Ekontíci II

V případě, že byste své potomky chtěli vzdělávat ohledně třídění odpadu, tak jste narazili na tu správnou aplikaci. Ekontíci II vám pomohou zjistit, jak jsou na tom vaše děti se znalostmi této problematiky. Procvičte sebe i své děti ve třídění základních druhů odpadů a zároveň se také pobavíte. Úkolem této hry je třídění odpadů a za každých pět vysypaných kontejnerů jedné barvy získáte 50 bodů a odznáček. Vzdělávejte sebe i své děti.

Státní vlajky

Chtěli byste, aby se vaše dítě orientovalo v poznávání státních vlajek světa? V tom případě si stáhněte tuto výukovou aplikaci. Státní vlajky vám nabízí zajímavou cestu, jak se vaše dítě naučí všelijaké státní symboly. Aplikace vždy zobrazí šest vlajek a název státu, pro který musí dítě najít odpovídající vlajku. Pokud dítě zvolí špatnou vlajku, tak se zmenší obrázek chybné vlajky a test této země proběhne znovu ke konci lekce.

Dopravní výchova

Dopravní výchova je velmi důležitou aplikací, pro všechny děti. Aplikace zabaví a především poučí děti, jak se chovat v rizikových situacích formou testů a her. Na aplikaci se podíleli sourozenci Gondíkovi a namluvili postavy Zebru a Čáru. Tyto postavičky děti provedou 12 situacemi, ve kterých se dozví vše o tom, jak správně přecházet silnici, zvládnutí jízdy na kole, cestování vlakem i autem, informace o dopravních značkách a mnohem víc. Verze zdarma nabízí 3 situace (chůze po chodníku, chůze po silnici a přecházení silnice), ve kterých si můžete vyzkoušet, zda vám a vašim dětem aplikace vyhovuje.

Předchozí 2. díl naleznete ZDE.

Zdroje:

9 zábavných a vzdělávacích iOS aplikací pro vaše děti. Letem světem Applem | Magazín o Apple a jeho produktech [online]. Copyright © Všechna práva vyhrazena [cit. 08.08.2018]. Dostupné z: https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/05/04/9-ios-iphone-ipad-aplikaci-pro-deti/