Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zajímavé vzdělávací aplikace – 4. díl

Zajímavé vzdělávací aplikace – 4. díl

Rádi bychom Vám představili další zajímavé vzdělávací aplikace. V tomto díle se se zaměříme na aplikace určené zejména mladším školním dětem.

Hravouka

(Android)

Vyšlete děti na dobrodružnou cestu za objevováním přírody, jejích zákonů a hlavních druhů rostlin a živočichů. Půvabně ilustrovaný svět flóry a fauny okouzlí vás i děti a spolu budete poznávat bohatství jeho přírody. Budete se do něj chtít vracet znovu a znovu, stejně jako k oblíbeným knihám dětí.

Česká písanka

(Android)

Obsáhlá aplikace pro předškolní a školní děti pomůže naučit správně psát českou abecedu a číslice. Aplikace obsahuje grafomotorická cvičení pro předškolní děti, která lze využít i pro prvňáčky na uvolnění ruky. Nejrozsáhlejší částí je nácvik psacích i tiskacích písmen včetně velké a malé varianty. Pomocné řádky pomáhají dítěti dodržet správný tvar a sklon písmene. Animovaná tečka naznačuje správné tažení čáry a poradí dítěti, kde začít a jak postupovat při psaní dál. Naleznete tu také výuku psaní číslic. Hra nám odhalí, jestli děti písmenka umí nejen dobře psát, ale jestli k sobě dovedou správně přiřadit psací a tiskací variantu. Psaní lze ovládat prstem, ale doporučujeme k aplikaci používat pero pro tablety, tzv. stylus, který dětem pomůže i se správným úchopem pera. Teď to zvládnete pravou přední levou zadní.

Interaktivní prvouka

(Microsoft)

Interaktivní prvouka je aplikace určená jako doplněk výuky Prvouky 1.stupně Základních škol. Aplikace obsahuje několik miniher, pomocí kterých si žáci mohou procvičit probíranou látku. Mezi minhrami naleznete například Poznáváme stromy a rosltliny nebo Kolik je hodin.

Co to tu kvete?

(Android)

Nechtěli jste někdy vědět jak se jmenuje ten bílý květ, který jste právě zahlédli v parku? Aplikace Co to tu kvete? vám s tím pomůže. Kromě barvy zadejte ještě lokalitu a počet okvětních lístků a z více než 800 květin vám zůstanou tak dva tucty. Prolistujte seznam a vyberte tu co se nejvíce podobá. Přečtěte si něco o ní a buďte zas o něco chytřejší.

 

 

Předchozí 3. díl naleznete ZDE.

Zdroje:

Aniscience – Apps on Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 14.08.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.circusatos.hravouka

Česká písanka – Apps on Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 14.08.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.cz.ucenibezmuceni.pisanka

What’s that flower? – Apps on Google Play. [online]. Copyright ©2018 Google [cit. 14.08.2018]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.ab.herbs

Your request appears to be from an automated process. Microsoft Corporation [online]. Dostupné z: https://www.microsoft.com/cs-cz/p/interaktivni-prvouka/9wzdncrdg215

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek