Úvodní stránka / Aktuálně / Rodiče, kteří chtějí po dětech samé jedničky, nevidí dost do dálky. …….

Rodiče, kteří chtějí po dětech samé jedničky, nevidí dost do dálky. …….

autor: Lucie Fialová

Rodiče, kteří chtějí po dětech samé jedničky, nevidí dost do dálky. Když dítě neprospívá, uberte tlak, radí profesor Hejný.

Milan Hejný vystudoval matfyz a plánoval se věnovat „vyšší matematice“, ale pak zjistil, že se jeho syn trápí v hodinách matematiky a rozhodl se nastoupit na jeho školu jako učitel.  Sám má podobnou zkušenost ze svého dětství: ve škole se mu v matematice nedařilo, kdežto „tátova matematika“, což byl zárodek dnešní Hejného metody, mu šla. Co když ale rodič nemá možnost „zachránit“ své dítě ve škole sám?

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Zdroj: Rodiče, kteří chtějí po dětech samé jedničky, nevidí dost do dálky. Když dítě neprospívá, uberte tlak, radí profesor Hejný – Rodiče vítáni. Rodiče vítáni – Magazín o všem podstatném ve vzdělávání [online]. Copyright © 2018 Rodiče vítáni [cit. 16.08.2018]. Dostupné z: http://www.rodicevitani.cz/trendy-ve-vzdelavani/inovativni-metody/rodice-kteri-chteji-po-detech-same-jednicky-nevidi-dost-do-dalky-kdyz-dite-neprospiva-uberte-tlak-radi-profesor-hejny/