Úvodní stránka / ICT a vše kolem / 86% dětí je denně online….

86% dětí je denně online….

86% dětí je denně online. Škola by měla žáky v oblasi Internetu vzdělávat. Studie EU Kids Online 2018 přinesla přesnější popis reality, kterou dnes a denně v Česku vidíme.

Na 97 % dětí ve věku devět až šestnáct let používá mobilní telefon k připojení na internet, přičemž v roce 2010 to bylo o více než polovinu méně (ČTK). Podle vedoucího šetření zároveň rodiče nevěnují pozornost výchově k bezpečnosti online, a tak je otázkou, zda škola má, a případně jak, tento fenomén reflektovat.

Tématu se věnuje například Nadace Avast ve spolupráci s oblíbeným youtuberem Jirkou Králem v rámci projektu Buď Safe Online. Školám nabízí workshopy, během nichž se o bezpečnosti na internetu hovoří. Přímo pro pedagogy, ale i další skupiny ve školách, připravilo sdružení krajů elearningovou platformu Kraje pro bezpečný internet, v němž se učitelé během interaktivních kurzů mohou zdarma seznámit s nástrahami, které na ně i žáky číhají. V neposlední řadě se propojení školy a online prostředí bude věnovat i blížící se konference Rodiče vítáni, která proběhne 1. listopadu.

Zdroj: Jak vypadá praktická výuka na SŠ pohledem učňů? Malá podpora ze strany škol a využívání zaměstnavateli | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: https://www.eduin.cz/beduin/jak-vypada-prakticka-vyuka-na-ss-pohledem-ucnu-mala-podpora-ze-strany-skol-a-vyuzivani-zamestnavateli/